Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Skazane. Historie prawdziwe - spotkanie z Anną Matusiak i Katarzyną Borowską

Kiedy2019-04-02 godzina 18:00
Za ilewstęp wolny
GdzieEmpik Junior, ul. Marszałkowska 116/122
Skazane. Historie prawdziwe - spotkanie z Anną Matusiak i Katarzyną Borowską

Są w różnym wieku, na koncie mają różne paragrafy, przed sobą różne wyroki. Dzieli je bardzo wiele, łączą cela, więzienny korytarz, złamany życiorys, marzenie, żeby zacząć od nowa. O kim mowa? O dziewczynach z Grochowa, więźniarkach, które zdecydowały się opowiedzieć Katarzynie Borowskiej i Annie Matusiak-Rześniowieckiej o swoich błędach i marzeniach. Autorki książki „Skazane. Historie prawdziwe” (Wydawnictwo Wielka Litera) spotkają się z czytelnikami 2 kwietnia w salonie Empik Junior.

Autorki spotkały się z kobietami osadzonymi w warszawskim zakładzie karnym, aby wysłuchać ich historii. Dwanaście więźniarek zgodziło się na udział w projekcie, bo – jak same mówią – „może niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może ustrzeże przed błędem”. Jedyne czego chciałyby teraz to cofnąć czas i móc ponownie zastanowić się nad podjętymi decyzjami.

Marta pobiła na śmierć osiemdziesięcioletnią staruszkę, ale w celi z czułością wyplata bransoletki dla córki. Wandzia urodziła ośmioro dzieci. Jednego synka wciąż usiłuje odnaleźć – zaginął i uznano, że go zamordowała. Larysa napadła i pobiła, bo była na głodzie. Dagmara „za szybko władowała się w dorosłość”. Danusia to mała dziewczynka w ciele dojrzałej kobiety, która nigdy nie zaznała czułości ani miłości. Halina znalazła się w więzieniu, bo ktoś wykorzystał jej dobre serce.

Odrzucane i pomijane przez społeczeństwo, uważane za gorsze i przesiąknięte złem do szpiku kości. Wielu zapomina, że czasem wystarczy chwila nieuwagi albo zwyczajny, pech by podzielić ich los. Rozmowy zebrane w książce Katarzyny Borowskiej i Anny Matusiak-Rześniowieckiej pokazują, że człowiek z gruntu nie jest ani dobry, ani zły, a wpływ środowiska, otoczenia, splot wypadków i skomplikowany los często popychają go w kierunku niewłaściwych decyzji. „Skazane. Historie prawdziwe” to również wielka lekcja pokory i ludzka próba zdefiniowania sprawiedliwości.

Anna Matusiak – dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa, konferansjerka, redaktorka Polskiego Radia RDC.

Katarzyna Borowska – coach i mówca motywacyjny, felietonistka, autorka książki „Ta, która idzie”.

 BLOK PROMOWANY
Sopot Sun - nurkowanie w opalanie Przetestuj kosmetyki Ziaja serii Sopot Sun i ciesz się promieniami słońca
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama