Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez

Kiedy2020-04-28 godzina 19:00
Za ile110 zł (Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez)
GdzieTeatr Muzyczny Roma
Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez

Richard Bona, Alfredo Rodriguez i Pedrito Martinez w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie! Zapraszamy na niezwykły koncert premierowego projektu trzech wirtuozów muzyki afrokubańskiej. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2020 roku w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz w Teatrze ROMA. Richard Bona bilety na koncert w Warszawie już w sprzedaży.

Richard Bona Warszawa

Na koncercie w Warszawie obok Richarda Bony na fortepianie zobaczymy Alfredo Rodrigueza - wykształconego klasycznie w konserwatorium w Havanie, który w ciągu ostatniej dekady wyrósł z młodego lokalnego kubańskiego artysty na uznanego na całym świecie mistrza nominowanego do nagrody GRAMMY

 

Dołącza do nich perkusjonista i wokalista Pedrito Martinez, który muzykował już z artystami wielkiej miary, tak różnorodnymi i odważnymi jak Sting, Wynton Marsalis i Bruce Springsteen.

Richard Bona informacje

Richard Bona to kameruński multiinstrumentalista, wokalista, twórca piosenek, basista, kompozytor, reżyser dźwięku i producent. Za tą listą kryje się życie, na podstawie którego można by napisać niejedną książkę.

 

Urodził się w 1967 r. w Mincie - małej wiosce w Kamerunie. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na balafonie (melodyczny instrument perkusyjny z drewnianymi sztabkami), występując w zespole muzyki tradycyjnej, w którym grał jego dziadek.

 

Po przeprowadzce do Douali, jedenastoletni wówczas Bona zaczął się udzielać jako gitarzysta w zespole tanecznym. W tamtym czasie odkrył swoje zainteresowanie muzyką jazzową. W 1989 r. przeprowadził się do Paryża, a następnie do Nowego Jorku (1995), szybko zyskując w obu miastach sławę jednego z najlepszych jazzmanów swojego pokolenia. Jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej ,,Grupie".

 

Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu.

 

Eklektyczny styl Bony wymyka się jednoznacznym ocenom krytyków. ,,Każdy basista, który mnie ogląda, myśli, że gram coś innego niż jest w rzeczywistości. Technika, którą stosuję, pozwala na łączenie wszystkiego z wszystkim, balafonu, gitary i wokalu. Wygląda to dziwnie. To, jak się ruszam, nie jest typowe dla basisty. Czy to źle? Nie wiem" - mówi Bona.

 

 

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama