Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Once - spektakl w TM Roma

Kiedy2020-06-25
Do kiedy2020-07-05
GdzieTeatr Roma
ul. Nowogrodzka 49
Warszawa
Once - spektakl w TM Roma

„Once” to amerykański musical z roku 2011 stworzony na podstawie filmu Johna Carneya z roku 2007 pod tym samym tytułem. Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA jak i w innych krajach – zostało nagrodzone m.in. ośmioma najbardziej prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka „Falling Slowly” (w polskim przekładzie „Krok za krokiem”) otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, która rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek. Uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogi, które momentami doprawione są nutą goryczy i rozczarowaniem. Niezwykłego charakteru nadaje temu tytułowi fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry. Jest to rzecz rzadko spotykana w musicalach, a zarazem ogromne wyzwanie artystyczne dla realizatorów i obsady spektaklu, wymagające od artystów nie tylko przygotowania aktorskiego i wokalnego, ale także instrumentalnego. Jednak dzięki temu zabiegowi piosenki są doskonale zintegrowane z akcją przedstawienia.

Polska prapremiera: 12 maja 2018 roku

Czas trwania spektaklu: 2h 30 min. (z przerwą)

Rekomendowany wiek: od 10 lat

Bilety są dostępne na stronie: https://bilety.teatrroma.pl/



Zdjecie nr 1529438
Zdjecie nr 1529439
Zdjecie nr 1529440
Zdjecie nr 1529441
Zdjecie nr 1529442
Zdjecie nr 1529443
Zdjecie nr 1529444
Zdjecie nr 1529445
Zdjecie nr 1529446
Zdjecie nr 1529447
Zdjecie nr 1529448
Zdjecie nr 1529449
Zdjecie nr 1529450
Zdjecie nr 1529451
Zdjecie nr 1529452
Zdjecie nr 1529453
Zdjecie nr 1529454

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

BLOK PROMOWANY
BATLIC HOME SPA fit Przetestuj najnowszą serię kosmetyków Ziaja BALTIC HOME SPA fit
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama