Teatr
Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z Pani mamę

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z Pani mamę

Opis

"Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z Pani mamę”

12 i 13 września, godz. 19.00

Teatr WARSawy

Rynek Nowego Miasta 5/7, Warszawa

A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon - Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop… to samo. Nie ma googla, nie ma nic. Pomijam światowy chaos i jego konsekwencje, ale co się dzieje z Tobą? Musisz wyjść z domu, zacząć gadać z ludźmi, zero lajków. Musisz pogadać z szefem, szefową, mężem, żoną, chłopakiem. Nie możesz sobie świecić 24h w twarz niebieskim ekranem, bo tam nic nie ma. Gier też nie ma. Są tylko ludzie i Ty w relacjach z nimi. Z matką, przyjacielem, obcym. Musisz stanąć oko w oko ze sobą i z innymi. Musisz wyjść ze swojej bezpiecznej miejscówki na świat, rozejrzeć się dokoła i… No właśnie. Co byś tam wtedy zobaczył? Jaki pejzaż zastałbyś wokół siebie, w swojej głowie?

Jakie wtedy byłyby Twoje marzenia? Myślałeś kiedyś o tym?

Zapraszamy Was do naszego świata – świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujcie razem z nami rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć... Może się uda, choć trochę.

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem... - wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie nie potrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

 

__________

OBSADA:

Katarzyna Faszczewska 

Dominika Handzlik 

Adrian Kieroński

Robert Mróz Junior

 

REŻYSERIA:

Anna Gryszkówna

 

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA:

Aneta Todorczuk

 

AUTOR:

Konrad Orzędek

 

OPRACOWANIE MUZYCZNE:

Tomasz Krezymon

 

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY:

Aleksandra Grabowska

 

VIDEO:

Paweł Penarski

Polecamy
Ostatnio dodane
28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.