Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Rytmy. Magdalena Jaworska

Kiedy2023-10-22 godzina 17:00
Do kiedy2023-11-17
GdzieDom Kultury ZACISZE w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ul. Blokowa 1
Rytmy. Magdalena Jaworska

W niedzielę, 22 października 2023 o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż prezentujący ceramikę Magdaleny Jaworskiej, ceramiczki, fanki minimalizmu i niereformowalnej estetki. Kilkanaście lat temu, z miłości do gliny, porzuciła dziennikarstwo i otworzyła pracownię. Wierzy, że w każdym drzemie artysta, trzeba tylko dać mu szansę. 

Rytm to porządek i spokój, przeciwieństwo chaosu. Lubię rytm w pracy, w życiu i w ceramice. Glina jest kapryśnym materiałem rządzącym się swoimi prawami. Dobrze jest mieć poczucie panowania nad nią, kształtowania zgodnie z planem, z projektem. Fascynuje mnie jej chropowatość i surowość skontrastowana z połyskiem szkliwa. Cenię proste formy oraz ciekawe faktury wydobywające urodę tworzywa. 

Tworząc ceramikę, nie tylko realizuję się artystycznie, to również mój sposób na wyciszenie. Wierzę, że praca z gliną ma moc terapeutyczną. Ciągle się uczę, odkrywam nowe techniki, ale moje ulubione to wciąż te, które nazywam „medytacyjnymi” - często pracochłonne jak mozolne budowanie form z wałków, cięcie i składanie mozaikowych obrazów czy sgraffito. Ważny dla mnie jest nie tylko ostateczny efekt, ale również prowadzące do niego działania, które pozwalają zatopić się w pracy, zapomnieć o otaczającej rzeczywistości, poczuć flow.

Wydarzenia towarzyszące wernisażowi: 

  • Mini wystawa prac uczestniczek i uczestników sekcji Ceramika Artystyczna DK Zacisze 
  • Jazzowe improwizacje w wykonaniu duetu Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Andrzej Kański (gitara). 

 Wystawę można oglądać do 17.11.23. Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama