Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Satyrykon. Szkic ma moc

Kiedy2023-11-10
Do kiedy2023-12-31
GdzieMuzeum Karykatury przy ul. Koziej
Satyrykon. Szkic ma moc

Już od 10 listopada nowa wystawa w Muzeum Karykatury. Zapraszamy na Satyrykon. Szkic ma moc.

To już kolejny rok, gdy Muzeum Karykatury gości u siebie międzynarodową wystawę poświęconą rysunkowi satyrycznemu. Tym razem połączymy w jedną wystawę dwa konkursy organizowane w ramach legnickiego festiwalu SATYRYKON. Obok konkursu głównego zostaną pokazane także prace z konkursu szkicowników SZKIC MA MOC.

Wystawa SATYRYKON. SZKIC MA MOC to przegląd rysunku satyrycznego z całego świata, prezentująca nowe trendy i tendencje. To, co świeże i gorące szczególnie widać w szkicownikach.

Gości warszawskiej wystawy będziemy zachęcać do rysowania – do tworzenia własnych szkicowników. W głównej sali umieścimy stół, przybory do rysowania i specjalnie przygotowane wystawowe notesy. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty rysunkowe dla uczniów i licealistów oraz autorski warsztat „Rysunki w zeszycie” prowadzone przez Krzysztofa Gawronkiewicza.

SATYRYKON to największa w Polsce impreza poświęcona rysunkowi satyrycznemu, organizowana nieprzerwanie od 45 lat, która jednocześnie trzyma rękę na pulsie nowych trendów. Jest konkursem otwarty dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, fotografików i plakacistów. 

W tym roku prace oceniano w dwóch kategoriach: EGO (tegoroczny temat) oraz tradycyjnie ŻART i SATYRA. Na konkurs wpłynęło 2523 prac 768 autorów z 67 krajów świata. Najważniejsze trofeum Grand Prix Satyrykonu 2023 otrzymała praca „Czołg” autorstwa Grzegorza Myćki, artysty grafika pochodzącego z Poznania.

Co roku SATYRYKON proponuje nowy temat, inspirację dla uczestników. W 2023 prof. Eugeniusz Skrowider, przewodniczący Rady Artystycznej konkursu, zaproponował hasło EGO. Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymał Stanisław Gajewski (Polska).

SZKIC MA MOC to konkurs na szkicowniki, który od trzech lat towarzyszy konkursowi głównemu i jest skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych. W tym roku zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. W szranki stanęła rekordowa liczba 436 uczestników – prawie dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

Na wystawie zostanie pokazane 128 szkicowników. Będą to szkicowniki czołowych nazwisk młodej polskiej ilustracji, projektowania czy plakatu, jak również młodych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem artystycznym

Wystawa potrwa od 10 listopada do 31 grudnia 2023 roku w Muzeum Karykatury przy ul. Koziej 11 w Warszawie.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama