Inna
Kevin Saunderson [KMS / USA]

Kevin Saunderson [KMS / USA]

Opis

M25
ul. Mińska 25
Warszawa
www.m25.waw.pl


19.03.

TECHNO-HOUSE/M25: KEVIN SAUNDERSON

Lineup

Kevin Saunderson [KMS / USA]
Underground Perception (Piotr S., Memo, Ninja, Gem)

rozpiska godzinowa:
22:00 - 23:30 - Piotr S.
23:30 - 01:00 - Memo
01:00 - 02:30 - Ninja
02:30 - 04:30 - Kevin Saunderson
04:30 - 06:00 - Gem

dolna sala:
Decoy
Kamil
Kuba/Luiphobia


KEVIN SAUNDERSON to jedna z najważniejszych postaci w historii techno. Obok Derricka May'a i Juana Atkinsa jest uważany za twórcę tego gatunku, jednak w przeciwieństwie do swoich kolegów wraz z sukcesem muzycznym udało mu się odnieść sukces komercyjny ;-)

Urodził się w Brooklynie w Nowym Jorku, ale praktycznie od dziecka mieszkał w Detroit, gdzie uczęszczał do szkoły w Belleville. Następnie skierował się do wschodniego Michigan, gdzie na uniwersytecie w Ypsilanti przez 2 lata grał jako futbolista. Pod wpływem swoich szkolnych kolegów - May'a i Atkinsa zainteresował się muzyką elektroniczną. Początkowo chciał być tylko dj'em, ale widząc działającego w studio May'a postanowił spróbować samodzielnie tworzyć muzykę. Z pomocą przyjaciela nagrał swój pierwszy kawałek - "Triangle of Love", a potem wiele kolejnych. Założył własny label - KMS i skupił się na kolejnych projektach i produkcjach, które pojawiały się pod najróżniejszymi nazwami: Tronik House, Reese Project, Reese, okładka płyty Inner City - Big FunEsseray, E-Dancer, Kaos, Kreem, Inter-City i Inner City. Właśnie ten ostatni przyniósł mu największy sukces. W 1987r. poszukując wokalistki do kolejnych nagrań skorzystał z sugestii swojego przyjaciela z Chicago - Terry "Housmaster" Baldwina i zaprosił do współpracy Paris Gray. Wynikiem tego stało się dziś już kultowe nagranie "Big Fun", które znalazło się na jednej z kompilacji wydanej przez Virgin.

Okładką płyty E-Dancer - Heavenly Sukces "Big Fun" zapoczątkował wydanie kilku kolejnych singli grupy Inner City, a potem pełnego albumu "Paradise", które zostały bardzo dobrze przyjęte zwłaszcza w UK i USA. Sprzedaż płyt osiągnęła milionowe ilości, nagrania znalazły się na szczytach list przebojów, a grupa została obsypana nagrodami m.in. DMC "Best Dance Act" (1989 i 1992r.) i Mixmag "Best International Act".

Kevin Saunderson jest znany nie tylko z housowo-popowych nagrań z ciepłym, soulowym wokalem, ale również z undergroundowych i bardziej eksperymentalnych produkcji. W jego nagraniach pojawiła się rytmika znana z brytyjskiego połamanego hardcore, linie basów kojarzone potem z gatunkiem jungle czy też typowe mocne detroit techno z pompującymi basami, bardzo dobrze sprawdzające się w klubach. Pod koniec lat 90-tych Saunderson ograniczył pracę w studio i skupił się na swoich trasach djskich na całym świecie.


DECOY
Decoy po raz pierwszy stanął za konsoletą latem 2003 r. Dziś ma na koncie występy w czołowych klubach kraju, jak choćby poznańskie SQ, czy nieistniejący już warszawski Vinyl, którego był rezydentem.
Właśnie tam Decoy brał udział w wielu doniosłych wydarzeniach z udziałem największych światowej sceny klubowej - głównie w ramach renomowanego cyklu 'Import!', a także autorskich nocy 'Are U Avangard?'.
Pytany o Top 3, jednym tchem wymienia imprezy z udziałem Bena Watta, Nica Fanciulli, czy Desyna Masiello, którego dokonania szczególnie ceni.


KAMIL
Na scenie od 11 Lat. Ma na swoim koncie wygrane w konkursach young Dj's Cup organizowanym w 2004 roku w warszawskiej Piekarni oraz konkurs Agencji Baracuda.  Występował na festiwalu AudioRiver,  gdzie supportował Desyna Masiello oraz Peace Division. Muzyka, którą gra to przekrój deep, tech, groovy house.


KUBA/LUIPHOBIA
LUIPHOBIA – dj’sko-bębniarska formacja, którą współtworzą Kuba i Grom. Zadebiutowali na polskiej scenie klubowej w lutym 2001 roku w warszawskim klubie Iguana, jednak swojej przygody z muzyką nie zaczynali wspólnie.

Kuba swoje zainteresowanie muzyką klubową zaczął rozwijać na przełomie 1998/99 roku, zaś pierwsze kroki za gramofonami stawiał na początku 2000 roku. W swoich setach łączy najczęściej house spod znaku deep, dark, tribal, progressive.

Grom - niegdyś zagorzały zwolennik perkusji klasycznej - współtworzył wiele projektów muzycznych obracając się głównie wokół nurtów acid-jazz, groove, funk. Pomysł na połączenie bębnów z muzyką klubową narodził się w 2000 roku podczas współpracy z Noviką przy powstającym wówczas projekcie Futro. Wkrótce potem postanowił spróbować swoich sił również w innych gatunkach. Współpraca z Kubą wprowadziła wiele nowatorstwa do granej przez niego muzyki house, a idea połączenia bębnów z setem dj’skim jest przez nich konsekwentnie kontynuowana już jako Luiphobia.

W latach 2002-2003 byli rezydentami w klubie Transmisja 13 w Mińsku Mazowieckim, gdzie zapraszali do wspólnych występów czołowych polskich dj’ów. Wiele osób zapewne pamięta te wydarzenia jako doskonale zorganizowane oraz mające swój niepowtarzalny klimat. Ponadto Grom wystąpił na kilku imprezach z cyklu Import! w warszawskiej Piekarni, oraz często występuje z dj’em Freshem w wielu innych klubach. Kuba w kwietniu 2003 roku znalazł się w szóstce finalistów wyłonionych z przeszło 50 dj’ów podczas cyklu „Kuźni Didżejskiej” w klubie Klatka, natomiast w styczniu 2004 roku był finalistą organizowanego w Piekarni konkursu Young Dj’s Cup. Występował podczas imprez Sentence Progressive Night, Circo Loco, Play Mix oraz wielu innych, wśród nich m.in. u boku lidera formacji Peace Division – Clive’a Henry. W marcu 2004 roku nawiązali współpracę ze stołecznym klubem Klatka, gdzie zainaugurowali ich autorski cykl imprez „Deep Sensation!”. Gościem specjalnym pierwszej imprezy był Stewart Rowell – rezydent legendarnego londyńskiego klubu Home. Od tego czasu coraz częściej można było ich usłyszeć w wielu klubach na terenie całego kraju. Kolejny projekt pod nazwą „Penetration” współtworzą z dj’em Easy’m. Ich sety kilkakrotnie emitowane były na antenach Radiostacji oraz Polskiego Radia Bis. Dołączyli również do SoulDivision – agencji promującej polskich dj’ów i producentów. Kontunuują podróżowanie po klubach w całej Polsce, mieli okazję zagrać obok takich gwiazd światowej sceny klubowej jak: Danny Howells, Danny Rampling, Paul Woolford, Tom Mangan, Stewart Rowell oraz Louis Gaston.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi