Aktualności - Muzyka

10-lecie kariery solowej Małgorzaty Ostrowskiej

2009-09-24 10:39:53 | Warszawa

 29 września w warszawskim Hard Rock Cafe odbędzie się benefis z okazji 10-lecia kariery solowej Małgorzaty Ostrowskiej. Swój specjalny udział zapowiedzieli Piotr Kupicha i Artur Gadowski.

Małgorzata Ostrowska od początku lat osiemdziesiątych należy do najpopularniejszych i najciekawszych postaci polskiego show-businessu. Współpraca z zespołem LOMBARD, z którym zagrała ponad 1300 koncertów w Polsce i poza granicami kraju (m.in. w USA, RFN, ZSRR, Iraku, we Włoszech) nagrała dziesięć płyt, otrzymała trzy “Złote Płyty”, wylansowała kilkanaście przebojów i reprezentowała nasz kraj na kilku międzynarodowych festiwalach, a także koncerty jazzowe (na Festiwalu “Jazz Jamboree”), udział w filmie “Podróże Pana Kleksa” i rock-operze “Jezus Chrystus Superstar”, a później w tytułowej roli musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” - uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową. W 1999 roku, po kilkuletniej przerwie, postanowiła powrócić na scenę, poświęcając się karierze solowej. Podpisany w 1997 roku kilkuletni kontrakt z wytwórnią Sony Music przyniósł trzy solowe płyty: „Alchemia”, „Przed świtem” i „Instynkt” oraz kilka utworów nagranych do filmów „Tygrysy Europy”, „Pan Kleks w Kosmosie” i „Enduro Boyz”. Utwór „Jeśli tam miało być”, nagrany dla potrzeb filmu „Enduro Boyz” przyniósł Małgorzacie nagrodę podczas „Music & Film Festival” w Warszawie w 2001 roku. Jednym z ważniejszych momentów podczas kariery solowej był koncert w Operze Leśnej podczas Festiwalu w Sopocie w 1999 roku, podczas którego Małgorzata otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności estradowej. Jesienią 2007 roku ukazał się kolejny solowy album „Słowa” wydany przez wytwórnię Warner Music Poland, który przyniósł m.in. kolejny przebój „Słowa, jak węże do ucha”. W 2008 roku, oprócz licznych koncertów i występów w wielu programach telewizyjnych, Małgorzata wzięła udział w kilku specjalnych, gościnnych projektach: uczestniczyła w nagraniu płyty „Akustycznie” kultowego zespołu KSU (album otrzymał już status „złotej płyty”!), wystąpiła z Festiwalu PAKA z Kabaretem Ani Mru Mru i podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry z Grupą Mo Carta, a także wzięła udział w Festiwalu Legnica Cantat, gdzie z rybnickim Zespołem Wokalnym 6na6 zaśpiewała w prestiżowym koncercie „Legnica Cantat Superstars”.

Obecnie przygotowuje kolejny solowy album, który powinien ukazać się pod koniec 2009 roku. Promuje go utwór „Z dalekiej podróży”, który obecnie pojawił się w większości stacji radiowych w Polsce.

Wielką atrakcją tegorocznych koncertów Małgorzaty jest udział w nich gitarzysty Piotra Zandera, z którym przez wiele lat Małgorzata występowała w zespole Lombard.

Gośćmy Małgorzaty będą: Piotr Kupicha, Artur Gadowski, gitarzyści Jarosław Kidawa, Wojciech Garwoliński, Piotr Zander

oraz zespół Małgorzaty w składzie:
- Bolesław Pietraszkiewicz - gitara
- Bartosz Melosik - instr. klawiszowe
- Leszek Ziółko - gitara basowa
- Grzegorz Siek - perkusja.

29.09 Benefis z okazji 10lecia kariery solowej Małgorzaty Ostrowskiej
przy specjalnym udziale Piotr Kupichy i Artura Gadowskiego

bilety 35/45

start koncertu godzina 21.30

WARSZAWA - HARD ROCK CAFE
Złote Tarasy, wejście od Emilii Plater

JUR/ip

Słowa kluczowe: małgorzata ostrowska benefis 10lecie kariera solowa piotr kupicha artur gadowski
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kadr z teledysku
Tulia prezentuje teledysk do "Nothing Else Matters" [WIDEO]

Już jest nowy teledysk zespołu Tulia do coveru piosenki Metalliki.

Abradab
Abradab będzie promował album "048" w Stodole Warszawa

Koncert został zaplanowany na 10 marca 2018.

Sławomir
Sławomir zagra w Hulakula Warszawa

Koncert twórcy rock polo odbędzie się 15 grudnia 2018.

Polecamy
The Roosters - "Guns Up"
The Roosters - "Guns Up"

Dziś (23.02) premiera debiutanckiego albumu warszawskiej formacji The Roosters – „Guns Up”.

Zobacz najnowszy teledysk Ewy Farny "Na ostrzu"! [WIDEO]
Zobacz najnowszy teledysk Ewy Farny "Na ostrzu"! [WIDEO]

Zobaczcie najnowszy klip "Na ostrzu".

Zobacz również
Ostatnio dodane
Kadr z teledysku
Tulia prezentuje teledysk do "Nothing Else Matters" [WIDEO]

Już jest nowy teledysk zespołu Tulia do coveru piosenki Metalliki.

Abradab
Abradab będzie promował album "048" w Stodole Warszawa

Koncert został zaplanowany na 10 marca 2018.

Konkurs Ziaja