Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Illusion zagra w Stodole

2018-05-18

2 grudnia 2018 w warszawskiej Stodole wystąpi zespół Illusion. Grupa będzie promować najnowszy album, zatytułowany "Anhedonia".

Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu "Illusion" – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. "Illusion" było utrzymane w klimatach grunge, a także Pantery, czy Cypress Hill. Rok po pierwszej płycie ukazała się "Illusion 2". Po tej płycie Lipnicki został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "najlepszy wokalista". W marcu i kwietniu 1995 r. zespół zagrał kilkanaście koncertów w klubach całego kraju wraz z Flapjackiem i Dynamind.

Po siedmiu latach wspólnego grania, będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność. 14 listopada 1999 r. w gdańskim klubie "Kwadratowa" zagrał swój pożegnalny koncert.

W 2012 r. stało się coś, w co przez te wszystkie lata nie zwątpili chyba tylko najwięksi optymiści. Paweł Herbasch, Jerzy Rutkowski i Jarek Śmigiel spotkali się i zaczęli pracę nad nowym materiałem. Tomasz Lipnicki, zajęty wtedy Lipali, dołączył do chłopaków wiosną 2013 r. i wspólnie dokończyli robotę. Nagrania były realizowane od lipca 2013 r. w DR studio w Wiśle. Płyta została nagrana "„na setkę", bez klików – wszyscy członkowie zespołu spotkali się w studiu i zagrali razem w jednym czasie. Premiera albumu "Opowieści", na którym znalazło się dziewięć utworów, w tym jeden instrumentalny, odbyła się w marcu 2014.

9 marca 2018 swoją premierę miał najnowszy album zespołu, zatytułowany "Anhedonia". Szósty studyjny krążek zespołu brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu Lipy. To właśnie m.in. utwory z tej płyty już 2 grudnia fani formacji usłyszą podczas koncertu w Stodole!

Koncert:

Data: 2 grudnia 2018
Miejsce: Klub Stodoła, Warszawa

Bilety: 60 zł (stojące), 85 zł (balkon)

ip

fot. materiały prasowe/Stodoła

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Illusion
Illusion Data założenia: 1992-2
Kraj: Polska
Gatunek: Rock
FB dlaMaturzysty.pl reklama