Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Twórz muzyczną historię razem z Festiwalem Skrzyżowanie Kultur

2017-08-21

Indie, Kolumbia, Sahara Zachodnia, Mali, Francja, USA, Sierra Leone, Turcja, Albania, Węgry i Brazylia zagoszczą na scenie 13 edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który po raz kolejny wypełni muzyczno-kulturalnym programem namiot przed PKiN. W dniach 23-30 września czeka na was aż osiem muzycznie elektryzujących dni w samym sercu Warszawy!

Skrzyżowanie KulturNiezwykła, intrygująca i tajemnicza trzynastka

To może być zaskakujące, ale dla wielu kultur świata trzynastka jest szczęśliwą liczbą! Dla Starożytnych Egipcjan wiązała się z nieśmiertelnością ludzkiej duszy, w Chinach jest znakiem szczęścia i dobrobytu, z kolei Aztekowie uważali trzynastkę za liczbę świętą. Na całym świecie trzynastka wzburza umysły i przyciąga jak magnes – wszyscy, którzy wierzą w przesądy, przekonają się, że muzyka płynąca z festiwalowej sceny potrafi odczarować nawet największego pecha. Prawdziwy kalejdoskop gwiazd, wybitni artyści i nowe muzyczne propozycje – tego na pewno możecie się spodziewać po tegorocznej edycji. Muzyka, którą co roku prezentują organizatorzy, jest jak daleka podróż, z której wraca się z wieloma wrażeniami i przeżyciami, a artyści przenoszą słuchaczy w odległe kraje, pozostawiając po występach piękne wspomnienia.

Muzyczna historia festiwalu to zdecydowanie mieszanka kilku składników: programu, zaangażowanej publiczności, atmosfery oraz niepowtarzalnego wielokulturowego klimatu. Ten mix sprawia, że festiwalowicze licznie stawiają się na każdej kolejnej odsłonie wydarzenia. W tym roku wśród artystów pojawią się: Marta Gómez (Kolumbia), Taksim Trio (Turcja), Purbayan Chatterjee oraz Ranjani & Gayatri (Indie), Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Mali, Francja), Aziza Brahim (Sahara Zachodnia), a w ramach bloku KOLEKTYW EUROPA wystąpią Vołosi feat. Félix X Lajkó (Polska, Węgry), a także Fanfara Tirana (Albania). Z kolei w rodzinnym bloku SOUNDS LIKE POLAND spotkamy się pod sceną z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną, Adamem Strugiem, Kapelą ze Wsi Warszawa i muzykami Mazowsza.

Koncerty to jednak nie wszystko. Oprócz nich w programie znajdziemy również warsztaty – np. śpiewu karnatyckiego, tematyczne panele dyskusyjne wokół Indii i Kolumbii oraz filmy dokumentalne. Nowością będzie też wieczór pod gorącym tytułem TROPICAL DISCOTHEQUE, czyli muzyczna propozycja dla każdego kto nie tylko ceni muzykę etniczną, ale również chciałby w jej rytmie i w tańcu spędzić gorący piątkowy wieczór – na scenie wystąpią Baba Zula, Meridian Brothers, Kondi Band, a wieczór zakończy impreza w barzeStudio z DJ’em Emile Omarem.

Program 13 Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

23 września (sobota), godz. 19:00
Marta Gómez (Kolumbia), Taksim Trio (Turcja)
24 września (niedziela), godz. 11:00
Marta Gómez - MUZYCZNE MALOWANKI – KOLOROWY ŚWIAT AMERYKI ŁACIŃSKIEJ
koncert dla dzieci
24 września (niedziela), godz. 19:00
Purbayan Chatterjee (Indie), Ranjani & Gayatri (Indie)
25 września (poniedziałek), godz. 16:00 – 21:30
Fokus Indie – warsztaty muzyki i śpiewu karnatyckiego, panel dyskusyjny „Czy indyjska mozaika religijna się sprawdziła”, projekcja filmu dokumentalnego
26 września (wtorek), godz. 16:00 – 21.30
Fokus Kolumbia – warsztaty „Bailemos cumbia”, kolumbijski poczęstunek wraz z rytuałem parzenia kawy, panel dyskusyjny „Cena kawy”
27 września (środa),  godz. 19:00 - SOUDS LIKE POLAND
Warszawska Orkiestra Sentymentalna,  Adam Strug,
Kapela ze Wsi Warszawa i muzycy Mazowsza
28 września (czwartek), godz. 19:00 - KOLEKTYW EUROPA
Vołosi feat. Félix X Lajkó (Polska, Węgry), Fanfara Tirana (Albania)
29 września (piątek), godz. 19:00 – TROPICAL DISCOTHEQUE
Kondi Band (Sierra Leone & USA), Baba Zula (Turcja), Meridian Brothers (Kolumbia),
DJ Emile Omar – miejsce: barStudio
30 września (sobota)
godz. 16:00 panel dyskusyjny Korzenie kultury polskiej
godz. 19:00 Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Mali, Francja), Aziza Brahim (Sahara Zachodnia)

Bilety do kupienia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl

Od 23 do 30 września bilety będą do nabycia w namiocie festiwalowym w godzinach 16:00 – 20:00, a 24 września w godz. 10:00 – 20:00. Koncert dla dzieci – dzieci do lat 3 obowiązuje wstęp bezpłatny (24 września o godz. 11:00).

Wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

ip

fot. BaBa ZuLa, autor: Can Erok

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama