Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Warsaw Music Week już w październiku!

2017-09-14

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych artystów z Polski i zagranicy, a także kluby i sale koncertowe w Warszawie. Inicjatywa powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa, Liverpool Music Week w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. I choć Warszawa nie zdobyła tytułu, zyskała nowy festiwal, który w tym roku będzie miał już 8. edycję. W ciągu 7 lat, na festiwalu bawiło się ponad 60 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, Hercules & Love Affair, Crystal Fighters, DJ Mehdi, Goldie, Toro Y Moi, Erol Alkan, Thomas Azie, DJ Falcon i wielu innych. Łącznie w Warsaw Music Week udział wzięło ponad 90 artystów zagranicznych i 150 wykonawców z Polski, którzy wystąpili w ponad 25 klubach i salach koncertowych w Warszawie.

Warsaw Music Week to pierwszy w Polsce festiwal, który od 2012 roku zapoczątkował program showcase’owy. Niezależne wytwórnie i labele mają tu szansę zaprezentować artystów i premierowe wydawnictwa . Tegoroczna edycja obfituje w nowości.

W 2017 roku odbędą się showcase'y wydawnictw, które jeszcze nie miały okazji zaprezentować się w ramach festiwalu, takie jak Brennnessel, Wydawnictwo Agora czy Fonobo. Do listy klubów festiwalowych dołączają dwa nowopowstałe muzyczne miejsca na mapie Warszawy: Grizzly Bar i BARdzo bardzo. Warto śledzić ich repertuar! Po raz drugi z rzędu swoich artystów z niezwykłego i bogatego katalogu zaprezentuje Requiem Records. Absolutną premierą będzie showcase sygnowany przez muzyczny kanał telewizyjny Vevo.

8. edycja obfituje nie tylko w nowe współprace showcase'owe. Do współpracy włączyła się także nowa na polskim rynku agencja koncertowa Fource, która jednocześnie jest jednym z najsilniejszych graczy na rynku w USA, Kanadzie, czy choćby u naszych południowych sąsiadów, w Czechach. Dzięki niej do line-upu festiwalu dołączył ukraiński zespół DakhaBrakha.

Rok 2017 to również zmiany organizacyjne. Promotorem Festiwalu, obok agencji Good Music w tym roku zobaczymy także warszawski klub Progresja, który już rok temu miał gościć na swojej scenie WMW.

Progresja to obecnie największy klub muzyczny w Polsce, przez który w ciągu roku przewija się nawet 80 000 fanów muzyki. Choć klub przez wiele lat kojarzony był z cięższym brzmieniem na scenie Progresji pojawiają się obecnie oprócz rockowych ikon także gwiazdy muzyki mainstreamowej, pop, elektronicznej, alternatywnej, a nawet jazzowej. Progresja to także kawał muzycznej historii. To na jej scenie wyrastały współczesne gwiazdy. W ramach WMW na jej scenie zobaczymy nie tylko wymieniony już wyżej zespół DakhaBrakha, ale także headlinera festiwalu – francuską gwiazdę sceny elektronicznej – Danger.

Warsaw Music Week to również platforma networkingowa dla przedstawicieli branży muzycznej umożliwiająca nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy artystami i menedżerami, wytwórniami, promotorami z kraju i zagranicy. W ramach Warsaw Music Week PRO, tym razem odbędzie się cykl warsztatów, które są również częścią Music Export Conference, realizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury oraz Miastem Stołecznym Warszawa i Warsaw Music Week. Podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się ona w Centrum Kreatywność Targowa, na warszawskiej Pradze.

Organizator główny i koordynator: Good Music Productions i Progresja Music Zone.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama