Aktualności - Muzyka

Ara Malikian gwiazdą 15. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

2018-07-31 11:35:54 | Warszawa

Ara Malikian gwiazdą 15. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Artysta wystąpi 2 września 2018 o godzinie 19.30 na otwartym, finałowym koncercie na Placu Grzybowskim.

Ara MalikianAra Malikian - sylwetka artysty

Ara Malikian to skrzypek i kompozytor, charyzmatyczny, nieprzewidywalny i jedyny w swojej ekspresji. Wraz z profesjonalnym zespołem muzyków wykona światowe arcydzieła Vivaldego, Mozarta, Paganiniego i innych wielkich kompozytorów, kultowe przeboje Led Zeppelin, Jimmiego Hendrixa i Davida Bowie w oryginalnych interpretacjach oraz własne kompozycje. Warszawska publiczność będzie mogła cieszyć się nie tylko koncertem instrumentalnym, ale uczestniczyć we wspaniałym widowisku z jaskrawymi kostiumami i żywiołową choreografią. Koncerty Malikiana to przełamanie szablonu, brak granic i ram, emocje na żywo i humor, a wszystko połączone jest z unikatową techniką gry na skrzypcach, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej doświadczonego widza.

Ara Malikian  jest laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał także nominację do Latin Grammy Awards. W przeszłości był pierwszym skrzypkiem w orkiestrze Teatru Królewskiego w Madrycie. Wyróżnia się wśród innych muzyków mistrzowskim i niepowtarzalnym wykonaniem zarówno muzyki klasycznej, jak i autorskich kompozycji, odzwierciedlających kulturę Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej, Argentyny i Hiszpanii. Ara Malikian daje około trzystu koncertów rocznie na całym świecie. Występował z prestiżowym orkiestrami, m. in. z orkiestrami symfonicznymi z Japonii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, z orkiestrami kameralnymi ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, z Armeńską Narodową Orkiestrą Filharmoniczną i wieloma innymi. Jego muzyka była prezentowana w ponad czterdziestu krajach całego świata. Muzyk jest także znany ze współpracy z wielką kinematografią. Malikian jest między innymi autorem ścieżek dźwiękowych cenionych w Polsce filmów Almodovara – Porozmawiaj z nią i Złe wychowanie.

Sam muzyk uważa, że największym wyzwaniem w grze na skrzypcach jest wzbudzanie emocji słuchaczy. Nie jest łatwo stworzyć idealne widowisko, ale uważam, że publiczność  potrzebuje nie tyle perfekcji, co raczej wyzwolenia gorących emocji, a to osiąga się nie przez biegłość techniczną, ale przez serce i duszę – wyznaje Ara Malikian.

O festiwalu

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera to wielodniowe święto muzyki, teatru, literatury i tańca. To uznana już marka kulturalna Stolicy. W tym roku Festiwal ma szczególny, jubileuszowy charakter – odbywa się po raz piętnasty, Fundacja Shalom, organizator Festiwalu świętuje trzydziestolecie, a Gołda Tencer – pomysłodawca, dyrektor artystyczny i dusza wydarzenia obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. Ta potrójna jubileuszowość powoduje, że jest to szczególna, wyjątkowo bogata i wyjątkowo międzynarodowa edycja wydarzenia. Przybywają gwiazdy z Izraela, USA, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Japonii. Wystąpią także znani i cenieni artyści polscy.

Festiwal trwać będzie od 25 sierpnia do 2 września 2018.

Informacje i szczegółowy program na festiwalsingera.pl i na www.facebook.com/FestiwalSingera

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 2018, koncert, 2 września, muzyka żydowska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski. Koncert w czerwcu 2019

Południowo-afrykański duet wynosi muzykę rap-rave na nowy poziom.

Polecamy
Duch Jacko na ranczu Neverland?
Duch Jacko na ranczu Neverland?

Podczas zdjęć na ranczu Neverland ekipa CNN uchwyciła przemykający cień, przypominający Michaela Jacksona…Duch? Zobaczcie sami!

Piorunujący Rammstein dzisiaj w Spodku
Piorunujący Rammstein dzisiaj w Spodku

To już dzisiaj! Liczni fani Rammsteina przybędą do katowickiego Spodka, aby zobaczyć niesamowity koncert niemieckiej grupy. Zespół zagra w Polsce w ramach trasy koncertowej Rammstein Tour 2009.

Ostatnio dodane
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.