Aktualności - Muzyka

Koncert jubileuszowy Bednarka w Stodole

2018-10-10 14:16:39 | Warszawa

W sprzedaży dostępne są bilety na koncert Kamila Bednarka w Stodole. Artysta zagra w warszawskim klubie z okazji 10-lecia aktywności scenicznej.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał 10 lat temu w formacji Star Guard Muffin. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgała po liczne nagrody. Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięczała swojemu frontmanowi, Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w telewizyjnym talent show Mam talent! To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu zatytułowany "Szanuj" (2010), stał się prawdziwym bestsellerem. W dwa miesiące osiągnął status podwójnej platyny.

W 2011 młodzi muzycy wyruszyli w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley'a Tuff Gong, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground, czy saksofonista Dean Fraser. W czerwcu 2011 roku ukazała się EPka o wymownym tytule "Jamaican Trip", na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film DVD z pobytu za Wielką Wodą.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność Star Guard Muffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami rozpoczął pracę nad nową płytą formacji Bednarek. Krążek "Jestem..." pojawił się w sprzedaży w listopadzie, pochodzą z niego takie utwory, jak "Jestem sobą...", "Think About Tomorrow", nastrojowa "Cisza", czy własna wersja starego przeboju Marka Grechuty "Dni, których nie znamy".

W czerwcu 2015 ukazała się druga studyjna płyta, pod szyldem Bednarek,  zatytułowana "Oddycham", którego część materiału została  zarejestrowana na Jamajce. Ponownie na albumie gościnnie wystąpiło kilku znamienitych muzyków, między innymi sekcja dęta Deana Fraser'a z Kingston na Jamajce, Junior Kelly, czy Albarosie. Z polskich wykonawców na szczególną uwagę zasługuje udział skrzypka, Michała Jelonka, który znakomicie wkomponował się w stylistykę reggae...

1 grudnia 2017 ukazał się najnowszy album Kamila Bednarka "Talizman". Krążek ten wydany został przez wytwórnię Space Records. Wytwórnię założoną na początku 2017 roku przez Kamila Bednarka.

Bednarek ma na swoim koncie występy na Festiwalu w Ostródzie, Przystanku Woodstock, w Jarocinie czy na sopockich Top Trendach. Gościł na Wyspach, w odwiedził również Stany Zjednoczone. Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a  nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.

W roku 2018 Kamil Bednarek wraz z zespołem obchodzą 10-lecie aktywności scenicznej. Formacja zaplanowała huczne, muzyczne obchody dekady działalności, które odbędą się już 24 listopada w warszawskiej Stodole.

Koncert:

Data: 24 listopada 2018
Miejsce: Warszawa, Klub Stodoła

Bilety:
69 zł - miejsca
99 zł - balkon

ip

fot. materiały prasowe/Stodoła

Słowa kluczowe: koncert, koncert 2018, jubileusz 10-lecia, Kamil Bednarek, reggae
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ariana Grande
Kraków przystankiem Ariany Grande podczas trasy "Sweetener World Tour"

Koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arenie Kraków.

Koncert DakhaBrakha w Polsce

DakhaBrakha zagra na trzech koncertach w Polsce: Wrocławiu, Warszawie i Krakowie

Kadr z teledysku
Tulia prezentuje teledysk do "Nothing Else Matters" [WIDEO]

Już jest nowy teledysk zespołu Tulia do coveru piosenki Metalliki.

Polecamy
Polscy artyści w piosence do Miasta 44 [TELEDYSK]
Polscy artyści w piosence do Miasta 44 [TELEDYSK]

Premiera teledysku z nieprezentowanymi wcześniej w sieci fragmentami filmu.

Mamy damski odpowiednik Popka! Schwesta Ewa bije rekordy popularności [WIDEO]
Mamy damski odpowiednik Popka! Schwesta Ewa bije rekordy popularności [WIDEO]

Jesteście ciekawi, skąd wzięła się ta artystka?

Zobacz również
Ostatnio dodane
Ariana Grande
Kraków przystankiem Ariany Grande podczas trasy "Sweetener World Tour"

Koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arenie Kraków.

Koncert DakhaBrakha w Polsce

DakhaBrakha zagra na trzech koncertach w Polsce: Wrocławiu, Warszawie i Krakowie

Konkurs Ziaja