Patronujemy - Muzyka

Koncert promocyjny CETI w Herezji

2013-05-28 11:10:31 | Warszawa

14 czerwca z okazji wydania wersji winylowej najnowszego krążka "Ghost of the universe behind the black curtain" w Herezji zagra zespół CETI na czele z ich legendarnym liderem Grzegorzem Kupczykiem. Podczas koncertu usłyszeć będzie można zarówno materiał z promowanej płyty jak i starsze hity grupy. Przed CETI zagra formacja Acces Denied.

Zespół CETI powstał w 1989 roku i ma na koncie 15 płyt (w tym 3 koncertowe), wiele przebojów, które okupowały czołowe miejsca radiowych i telewizyjnych list przebojów oraz rzesze fanów, także poza granicami Polski. Grzegorz Kupczyk - "najpiękniejszy głos polskiego rocka" - ma udział w powstaniu 60-ciu wydawnictw muzycznych. Oprócz działalności w CETI, przez prawie 30 lat śpiewał w metalowym Turbo, nagrywał płyty solowe, współpracował z wieloma artystami polskiej i nie tylko polskiej sceny rockowej - m.in. z Esqarial, Chainsaw, Kruk, Non Iron, Aion, Red Pink i Panzer X.   W 2012 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasług Prezydenta RP za wybitny wkład w kulturę narodową.

W ostatnich latach szerokim echem odbiły się  koncerty CETI z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, które zapoczątkowało nagranie w 2007 roku albumu „(…) perfecto mundo (...)”, łączącego muzykę poważną z muzyką heavy, oraz zaangażowanie CETI w projekt „Akordy Słów, czyli rock i metal symfonicznie”. Właśnie pod tą nazwą w 2008 roku odbył się premierowy koncert z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej oraz chóru PSM pod batutą Adama Klocka.

Najnowszy album CETI “Ghost of the universe behind the black curtain” okrzyknięty został przez dziennikarzy muzycznych hardrockową płytą roku 2011, zdobył też uznanie na zachodzie Europy. Jego wydania podjęła się niemiecka firma Legacy Records z Dusseldorfu, która wypuściła na rynek światowy specjalną limitowaną wersję winylową płyty. Co ciekawe, będzie ona dostępna w trzech kolorach – czarnym, niebieskim i czerwonym.Podczas koncertu w Herezji będzie można zakupić album w promocyjnej cenie, a także spotkać się z zespołem.

Występująca w Herezji w roli supportu CETI trójmiejska kapela Access Denied powstała na początku roku 2003. Od początku swojej działalności zespół wzorował się na takich grupach jak Iron Maiden czy Judas Priest i tradycyjnemu graniu jest wierny do dziś. Formacja ma na koncie dwa albumy: " No Mans Land " (2009) oraz " Touch Of Evil " (2011). Druga płyta zespołu trafiła również do sprzedaży w całej Europie oraz U.S.A i Kandzie.

Acces Denied ma na swoim koncie występy u boku m.in Nazareth, Ripper Owens (ex-Judas Prest), O.D Saxon, Thunderbolt, Crime Of Pasion, Cult Of Luna oraz największych artystów polskiej sceny rockowej jak Kat, TSA, Hunter , Rootwater, Jelonek, Acid Drinker, Anti Tank Nunu czy IRA.

ip

Słowa kluczowe: ceti koncert warszawa herezja bilety kup bilet ghost of the universe behind the black curtain
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

6BM
Debiutancka płyta zespołu 6BM wkrótce w sieci

Charakterystyczne dla muzyki 6BM są brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Polecamy
Kabanos i Minerva zagrają w Warszawie
Kabanos i Minerva zagrają w Warszawie Warszawa

10 kwietnia w Hard Rock Cafe Warsaw wystąpi grupa Kabanos. Jako support zagra Minerva.

Bob One i Bas Tajpan w Oświęcimiu i Cieszynie
Bob One i Bas Tajpan w Oświęcimiu i Cieszynie

Bob One i Bas Tajpan zasilą wszystkich obecnych soczystą dawką pozytywnej energii!

Zobacz również
Ostatnio dodane
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

Konkurs Ziaja