Koncert
Andrea Bocelli

Andrea Bocelli

  • 2021-08-21
  • Stadion Narodowy, Warszawa

Wystąpią

Opis

Po szczecińskich Wałach Chrobrego i Stadionie Poznań, Andrea Bocelli wystąpi na największym stadionie w kraju – PGE Narodowym. Już kilka dni przed przyjazdem tenora do Warszawy regulowane będzie nagłośnienie. Wszystko po to, aby brzmienie wielkiego tenora było równie doskonałe, co na poprzednich koncertach na otwartych arenach. Sprzęt użyty podczas tego wydarzenia przewyższać będzie skutecznością instalacje znane z koncertów rockowych. Nowa data występu Andrei Bocellego to 21 sierpnia 2021 roku.

Andrea Bocelli kocha sport, ale największą miłości darzy piłkę nożną. Może dlatego tak chętnie występuje na stadionach całego świata, na których panuje niesamowita atmosfera, a na otwartej przestrzeni zmieści się więcej osób niż w halach?

Ulubioną drużyną wokalisty, której kibicuje od wielu lat, jest Leicester City. Na tamtejszym stadionie koncertował już kilka razy, ale w samej Anglii nie tylko tam. Wielkie wydarzenie odbyło się dwa lata temu na słynnym Wembley, gdzie tenor zaśpiewał z Edem Sheeranem po raz pierwszy na żywo ich wspólny przebój „Perfect” przy szczelnie wypełnionych trybunach. Spektakularny sukces tenor odniósł kilka lat wcześniej na tej samej arenie, biorąc udział w charytatywnym koncercie poświęconym pamięci księżniczki Diany. Rok temu z kolei Andrea Bocelli wystąpił na Stadionie Narodowym w Pekinie, mogącym pomieścić ponad 90 tys. widzów. Włoski tenor w czasie swojej kariery śpiewał także na wielu innych arenach sportowych, m.in. w San Jose na Kostaryce, w Sao Paulo w Brazylii czy w Dublinie, Neapolu, Mediolanie, Moskwie, Melbourne i wielu innych miastach na całym świecie. Także w Polsce Andrea Bocelli występował już na stadionach Gwardii i Legii w Warszawie oraz Cracovii w Krakowie oraz we Wrocławiu, a także przed rokiem w stolicy Wielkopolski, gdzie na co dzień trenuje drużyna „Lecha” Poznań.

Widzowie ostatniego koncertu w Polsce byli pod wrażeniem rewelacyjnego nagłośnienia na stadionie. W wielu komentarzach, czasami wręcz z niedowierzaniem, zwracali uwagę na doskonałą jakość dźwięku, jaką udało się osiągnąć w Poznaniu. Podobnie było na Wałach Chrobrego w Szczecinie, gdzie dzięki ustawieniu siedmiu wież opóźniających, kilkaset tysięcy osób zgromadzonych na koncercie, świetnie usłyszało każdą nutę.

Andrea Bocelli i jego ekipa są bardzo wyczuleni na brzmienia koncertowe i pilnują, aby nagłośnienie było na najwyższym poziomie. Zwłaszcza na otwartych arenach jest to bardzo ważne, aby złapać balans: w każdym miejscu dźwięki muszą być znakomicie słyszalne. Tak samo będzie za rok na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już na tydzień przed wydarzeniem ustawimy cały sprzęt nagłośnieniowy, powiesimy odpowiednie dodatkowe głośniki, które przez kilka dni, aż do samego koncertu, będą sprawdzane niemal non stop. Wszystko po to, aby już sam koncert zabrzmiał tak pięknie jak nigdy. A o tym, że stadion można dobrze nagłośnić, dowiedzieli się wszyscy, którzy przed rokiem byli na występie Andrei Bocellego na Stadionie Poznań. To wydarzenie było przepiękne zarówno dźwiękowo jak i muzycznie – przypomina Marek Kurzawa z Prestige MJM.

ip

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski
75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski: koncert do zobaczenia online

Najstarszy festiwal pianistyczny na świecie odbędzie się w dniach 7-15 sierpnia 2020.

Męskie Granie
Męskie Granie 2020 - kto i kiedy wystąpi?

Zobacz, co przygotowali organizatorzy Męskiego Grania 2020.