Koncert
Celtic Fusion with Prog Connections

Celtic Fusion with Prog Connections

  • 2023-01-28
  • 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu
  • Progresja Music Zone, Warszawa

Opis

CELTIC FUSION WITH PROG CONNECTIONS – WIECZÓR SZKOCKI ROBERTA BURNSA

Tradycyjnie w styczniu Jig Reel Maniacs spotykają się z publicznością z okazji urodzin szkockiego poety, wieszcza i kompozytora Roberta Burnsa.

Miesiąc karnawału to już od wielu lat doskonały pretekst do prezentacji zespołu w formule klubowego / pubowego koncertu wzbogacanego za każdym razem o nowy pierwiastek. W styczniu 2022 roku będzie to element progresywny, gitarowy; stąd tytuł koncertu: Celtic fusion with prog connections. Nie zabraknie też tego, co lubią bywalcy i goście klubów, w których występują Jig Reel Maniacs tj. improwizacji, spontanicznych interakcji i rozmów przy zacnym trunku. Koncert trwa 2 x 60 minut

ROBERT BURNS – pretekst historyczny 

Dzień Roberta Burnsa (Robert Burns Day) zwany również Kolacją Burnsa (Burns Supper), to szkockie święto obchodzone na cześć Roberta Burnsa, narodowego wieszcza Szkotów, a celebrowane w okolicach przypuszczalnego dnia jego urodzin tj. 25 stycznia. Weekendowe koncerty w Puławach, Warszawie i Poznaniu to trzydniowa trasa poświęcona Robertowi Burnsowi oraz szkockim brzmieniom w muzyce i poezji:

27.01.2023 (piątek) Puławy, Hotel Trzy Korony, ul. 6 sierpnia 43 b, 20:00, wstęp: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu
28.01.2023 (sobota) Warszawa, Progresja, Fort Wola 22, 20:00, wstęp: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu
29.01.2023 (niedziela) Poznań, BaRock Club, ul. Wielka 9, 19:00, wstęp: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu

PROGRESYWNE PIERWIASTKI – gitara elektryczna
Niewątpliwa atrakcja koncertów burnsowych to obecność wyjątkowego muzyka, wirtuoza gitary:

GOŚĆ WIECZORU ROBERTA BURNSA – KRZYSZTOF ŁANGOWSKI

Krzysztof Łangowski, gitarzysta, pochodzący z Poznania, jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w specjalności realizacja dźwięku. Pracował w sklepach muzycznych i w firmie nagłośnieniowej Broker Sound, był realizatorem dźwięku w Uniwersyteckim Studio Filmowym UAM. Obecnie jest specjalistą i konsultantem w Proaudio-AVT we Wrocławiu. Grał w Roland i Corvus (później Mindtwister), realizował nagrania różnych zespołów i orkiestr symfonicznych (m.in. podczas festiwali Transatlantyk A.P. Kaczmarka). Jego mistrzami są: Gambale, Napiórkowski, Petrucci, Raduli, Satriani i Ritenour; a innymi wykonawcami godnymi naśladowania: Dream Theater, Grzegorz Turnau, Pink Floyd, Flecktones i Woolfstone.

SKŁAD JIG REEL MANIACS
Michał Jankowski – gitara akustyczna,
Aleksander Brych – celtycki flet drewniany poprzeczny
Michał Mazur – dudy, flażolety )low & High whistles), didgeridoo
Dobrochna Surma – skrzypce,
Filip Wyrwa – perkusja, instrumenty perkusyjne,
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje,
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna.

Wszystkiego Najlepszego w Dniu Urodzin Roberta Burnsa i do zobaczenia!

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Celtic Fusion with Prog Connections"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!