Koncert
Dream Wife

Dream Wife

  • 2023-11-20
  • VooDoo Lounge Cafe & MusicBar, Warszawa

Opis

Zespół Dream Wife przeszedł długą drogę od momentu wydania swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu "Dream Wife" z 2018 roku. Ich ostatni album "So When You Gonna..." osiągnął sukces, docierając do pierwszej dwudziestki na oficjalnej brytyjskiej liście albumów (jako jedyny niezależny album nagrany i wyprodukowany wyłącznie przez kobiety w tamtym czasie). Zespół odbył międzynarodowe trasy koncertowe, występując na takich festiwalach jak Lollapalooza (USA), Laneway (Australia), Summersonic (Japonia), Primavera (Hiszpania) i Pitchfork (Francja), a także otwierał koncerty dla Rolling Stones w Hyde Park, Garbage oraz dla The Kills, Sleigh Bells i Sunflower Bean w całej Ameryce Północnej. Ich muzyka znalazła się w wielu telewizyjnych ścieżkach dźwiękowych. Dream Wife stworzyli także remiksy utworów takich artystów jak Rina Sawayama, Nova Twins, Porridge Radio oraz wielu innych.

Mimo tych osiągnięć, zespół zawsze wspierał społeczność na prawdziwie fundamentalnym poziomie i dążył do odwdzięczenia się za to, co otrzymali. Dochody ze sprzedaży cyfrowej albumu "So When You Gonna..." były przekazywane organizacjom Black Minds Matter i Gendered Intelligence. W 2021 roku grupa wydała mega-mix dla organizacji Rainbow Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym osób ze społeczności LGBTQIA, z udziałem między innymi Shirley Manson, The Big Moon, Big Joanie i Girli.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Dream Wife "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Blanka nawiązała współpracę z Alle Farben [WIDEO]

Posłuchaj remixu "Rodeo" autorstwa popularnego producenta.

James Blunt powraca do Polski [WIDEO]

Jedyne show w Warszawie - muzyczne hity w COS Torwar.

Popularne
Mery Spolsky zapowiada wydanie albumu "EROTIK ERA"! [WIDEO]
Mery Spolsky "EROTIK ERA" - recenzja płyty

Jak prezentuje się najnowszy krążek artystki?

LemON "Piątka" - recenzja płyty

Przeczytaj recenzje najnowszego albumu LemON.