Koncert
Lato na Pradze: Kazik

Lato na Pradze: Kazik

  • 2020-09-23
  • Praga Centrum Szwedzka 2/4 , Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 20.

fot. Agnieszka Dankowska

Wystąpili

Opis

Topowi polscy muzycy występują w niezwykle urokliwym ogrodzie kompleksu Praga Centrum. Projekt Lato na Pradze to nie tylko koncerty, ale również letnie miejsce spotkań przy muzyce, piciu i jedzeniu - namiastka festiwali w sercu Warszawy. Zielone strefy relaksu, food trucki, bar i granie na żywo w scenerii murów dawnej praskiej stalowni - wszystko to składa się na Miasteczko Praga Centrum.

Kazik Staszewski - pierwszym zespołem, w którym występował, był działający w latach 1979–1980. Nagrał z nim m.in. utwory „Młodzi Warszawiacy” oraz „Wojny”. W 1981 roku założył zespół Novelty Poland. W 1982 roku założył zespół KULT. W 1991 roku rozpoczął karierę solową. Pierwszym solowym albumem było “Spalam Się” z przebojami „Dziewczyny”, „Piosenka trepa”, “Spalam się” czy rozsławioną “Jeszcze Polska” w której senator z ramienia ZCHN Jan Szafraniec doszukał się paszkwilu na hymn Polski i oddał sprawę do sądu. Sprawę umorzono.

Rozgłos zyskała też wydana na następnym albumie “Spalaj się!” piosenka „100 000 000” z refrenem Wałęsa dawaj nasze sto milionów!. Utwór ten wykonany został wcześniej na festiwalu w Sopocie i odnosił się do niespełnionej obietnicy przedwyborczej. W 2020 jego utwór “Twój ból jest większy niż mój” zajął 1. miejsce w 1998 notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tekst piosenki mówi o wizycie Jarosława Kaczyńskiegona cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo tego, że został on zamknięty z powodu pandemii COVID-19 w Polsce.

Notowanie listy przebojów zostało unieważnione, co spowodowało zerwanie współpracy z radiem przez wielu muzyków i odejście ze stacji kilkunastu dziennikarzy, m.in. Marka Niedźwieckiego (prowadzącego Listę…) I Piotra Metza (dyrektora muzycznego stacji).

ip

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Fabijański feat. Chatys - Supernova
Sebastian Fabijański pokazał klip "Supernova" z Natalią Siwiec [WIDEO]

"Znudziłam się Netfliksem, więc pomyślałam, że przyjdę".

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!