Koncert

Bilety

Wystąpią

Opis

Wyczekiwany powrót Moderat! Berlińskie trio powraca z nowym albumem i trasą. Zespół zagra 11 grudnia 2022 w warszawskim COS Torwar!

W przypadku wielu zespołów „przerwa” jest tylko uprzejmym sposobem na ogłoszenie zerwania współpracy, ale nie w tym przypadku. Kiedy w 2017 roku Moderat ogłosił dłuższą pauzę po finałowym koncercie w rodzinnym Berlinie, wielu zakładało, że grupa właśnie się rozpadła. W końcu ukończyli już słynną trylogię albumów, wielokrotnie bywali na listach przebojów i grali na całym świecie - co jeszcze pozostało niemieckiemu trio? Moderat jednak zawsze wiedział, że odnajdą do siebie drogę…

Kiedy Modeselektor [Gernot Bronsert + Sebastian Szary] i Apparat [Sascha Ring] postanawiają zostać jednym, tworzy się trio Moderat. W 2002 roku Sascha, Gernot i Sebastian spotkali się po raz pierwszy. W tym czasie Apparat i Modeselektor mieli już ugruntowaną pozycję na berlińskiej scenie muzycznej. Wspólny projekt powstał w 2003 r., a następnie potrzebował sześciu lat na stworzenie albumu „Moderat”. Być może sekret ich sukcesu tkwi w fakcie, że nigdy nawet nie próbowali się do siebie zbliżyć muzycznie. Dudniący bas Modeselektora i subtelne melodie Apparat stworzyły jednak unikalne brzmienie. W 2013 roku ukazuje się album „II”, a w 2016 powstaje „III”. Rok później Moderat gra ostatni koncert dla kilkunastu tysięcy fanów w Berlinie.

Jest rok 2022, Moderat wraca z nowym albumem i trasą. „MORE D4TA”, pojawia się ponad sześć lat po poprzedniku, ale jego zawartość jest kwintesencją lat współpracy grupy. Chociaż tytuł jest anagramem „Moderat 4”, jest w tym coś więcej niż zwykła gra słów. Stworzona w dużej mierze w czasach, gdy trasy koncertowe były poza zasięgiem, to płyta, która zmaga się z poczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Po ponad dwóch dekadach wspólnego muzykowania, kiedy wypracowali własne brzmienie i estetykę, Moderat przedstawia album, który jest naładowany kreatywnością i w pełni oddany dźwiękom. 10 utworów, 46 minut i 33 sekundy, 494 słowa. Czekamy!

Limitowana przedsprzedaż dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się we wtorek, 15 lutego 2022 o 10:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w środę, 16 lutego 2022 o 10:00. W sprzedaży dostępne będą dwa rodzaje biletów – Standard i Health Pass (bilet przeznaczony dla osoby, która w dniu wstępu na Wydarzenie będzie posiadała ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19).

ip

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Pezet rozpoczął trasę koncertową "BUSINESS CLASS TOUR” [WIDEO]

Nowa trasa to nowe wizualizacje oraz oprawa świetlna.

Milky Chance
Milky Chance o trasie koncertowej, "Trip Tape II" i współpracy z The Kooks [WYWIAD]

Jak doszło do współpracy Milky Chance z zespołem The Kooks?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!