Koncert
Obscura + God Dethroned + Thulcandra + Fractal Universe

Obscura + God Dethroned + Thulcandra + Fractal Universe

  • 2020-02-27
  • 90/100 zł
  • Proxima, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 27.

fot. Dominika Kudła

Opis

Knock Out Productions zaprasza na dwa koncerty niemieckiej grupy w lutym 2020 roku! Obscura powróci do Polski, by promować swój najnowszy album „Diluvium” (2018, Relapse Records). W roli supportu zaprezentują się grupy: God Dethroned, Thulcandra oraz Fractal Universe. Obscura i ich goście wystąpią 26 lutego 2020 roku w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie 27 lutego 2020 w warszawskim klubie Proxima.

Monachijska Obscura powstała w 2002 roku z inicjatywy znakomitego gitarzysty, wokalisty i kompozytora Steffena Kummerera. Bawarską formację cechuje zamiłowanie do łączenia błyskotliwej techniki i laserowej wręcz precyzji z deathmetalową brutalnością. 

Goszczący niejednokrotnie w Polsce bawarski zespół równie imponująco, jak na studyjnych albumach, prezentuje się także na żywo. Można się było o tym przekonać, chociażby wtedy, gdy Obscura supportowała oddający hołd twórczości Chucka Schuldinera Death To All. Kapela Steffena płyty zaczęła wydawać w 2006 roku. Na każdym imponują fantastyczne partie gitar, choć oczywiście niemiecki muzyk, będący głównym kompozytorem repertuaru, nie zapomina o tym, że w muzyce liczą się także przestrzeń i klimat. Od 2015 roku w realizacji jego artystycznej wizji wsparcia udzielają Linus Klausenitzer (bas bezprogowy), Sebastian Lanser (perkusja) oraz Rafael Trujillo (gitara). Nagrane w tej konfiguracji albumy "Akroasis" (2016) i "Diluvium" zebrały fantastyczne recenzje. 

GOD DETHRONED (Holandia) death metal:

Scena holenderska od lat  wspaniałym death metalem stoi. W 1991 roku pojawił się na niej kolejny wspaniały przedstawiciel o bluźnierczo-satanistyczno-wojennym nastawieniu - God Dethroned. Inicjatorem założenia kapeli był wokalista i gitarzysta Henri Sattler. 

Cechą wyróżniającą formację z niewielkiego miasteczka Beilen poza klasowym death metalem nierzadko zbliżającym się do blacku jest niezłomność jej lidera. Mający wielokrotnie pod górkę ze współpracownikami Henri, nigdy się nie poddał. Rozwiązywał zespół parokrotnie, ale po jakimś czasie wracał z nową energią i nowymi muzykami. Trubulencje personalne nie przeszkodziły God Dethroned w nagraniu wielu wspaniałych płyt, by wspomnieć, chociażby "The Grand Grimoire”, "Into The Lungs Of Hell", czy "Under The Sign Of The Iron Cross" albo utworów, jak "No Man’s Land", "Escape Across The Ice", "Nihilism". 

Od 2014 roku God Dethroned działa nieprzerwanie, a Henriego wspomagają Mike Ferguson (gitara), Jeroen Pomper (gitara basowa) i Michael Van Der Plicht (perkusja). 

THULCANDRA (Niemcy) melodyjny black/death metal:

Muzycy powstałej w 2003 roku w Monachium bawarskiej, melodyjno-deathmetalowej Thulcandry nazwę pożyczyli z demówki Darkthrone (a Fenriz i spółka z powieści C.S. Lewisa "Z milczącej planety"), ale muzycznie formacji zawsze bliżej było do Dissection. 

Thulcandra powstała dzięki inicjatywie gitarzystów: Steffena Kummerera i Jürgena Zintza. Niestety, początki istnienia zespołu naznaczyła tragedia. W 2005 roku, już po nagraniu demówki "Perishness Around Us", Jürgen popełnił samobójstwo. Po tym zdarzeniu Steffen zawiesił na parę lat działalność kapeli. Demówka ostatecznie się nie ukazała. Gitarzysta powrócił do tych nagrań parę lat po śmierci przyjaciela. Wtedy też zdecydował reaktywować Thulcandrę. W 2010 roku ukazał się debiutancki album niemieckiej grupy, bardzo dobrze przyjęty "Fallen Angel's Dominion". Wyraźny hołd dla wspomnianego Dissection, co podkreślała także oprawa graficzna autorstwa Necrolorda. 

Od tamtej pory Thulcandra działa nieprzerwanie, aczkolwiek nie bardzo intensywnie, co ma związek z obowiązkami Steffena w macierzystej Obscurze. Skład reaktywowanego zespołu zmieniał się parokrotnie. Obecnie obok wokalisty i gitarzysty w składzie są też perkusista Erebor, gitarzysta M. Delastik oraz basista Christian Kratzer.

FRACTAL UNIVERSE (Francja) progresywny, techniczny death metal:

Fractal Universe powstali w 2013 roku we francuskim Nancy i niedługo później zwrócili na siebie uwagę EP-ką "Boundaries Of Reality". Na tym materiale zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne, które połączyli z deathmetalową i progresywną stylistyką. 

Skojarzenia z mistrzami łączenia techniki i brutalności pokroju Atheist, Obscura, czy Cynic są jak najbardziej uzasadnione. Chociaż koniecznie należy dodać, że Francuzi przekonująco łączą techniczną sprawność z umiejętnością budowania ciekawego klimatu. Słychać to zarówno na debiucie "Engram Of Decline", jak i na dwójce "Rhizomes of Insanity". Obydwa wydawnictwa to esencja grania, które można określić mianem progresywnego death metalu. Warto zapamiętać tych czterech panów: Hugo Florimond (gitara), Clément Denys (perkusja), Vince Wilquin (wokal, gitara) i Valentin Pelletier (gitara basowa). 

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Obscura + God Dethroned + Thulcandra + Fractal Universe"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Skunk Anansie
Skunk Anansie wystąpi na pięciu koncertach w Polsce

Poznaliśmy nowe daty pięciu koncertów zespołu w naszym kraju.

Rammstein - Herzeleid
Rammstein wydaje nową wersję debiutanckiej płyty "Herzeleid"

Mija 25 lat od premiery przełomowego albumu niemieckiego zespołu. W ręce fanów trafi nowa, limitowana edycja!

Konkurs Ziaja
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!