Koncert
Pokey LaFarge

Pokey LaFarge

  • 2018-12-08, , godzina 19:00
  • Bilet wstępu 69.00 PLN
  • BARdzo Bardzo, Warszawa

Opis

Pokey LaFarge po raz pierwszy w Polsce!

Pokey LaFarge, to obecnie jedna z największych gwiazd americany. Artysta łączy dźwięki przeszłościze współczesną energią tworząc unikalne połączenie new country, bluesa, folku i western swingu. Andrew Heissler, bo tak naprawdę nazywa się Pokey, od dzieciństwa interesowałsięamerykańską kulturą. Pasję tę przekułna muzykę i od najmłodszych lat kształtuje swój niepowtarzalny styl grając na gitarze, banjo i mandolinie.

Po ukończeniu liceum Heissler przyjął obecny pseudonim jeżdżąc pocałych Stanach i grając naulicy. Jego pierwsza płyta Marmalade ukazałsię w 2006 roku, jednak dopiero kilka lat później LaFarge wpadł w ucho Jackowi White'owi, który zaprosiłgodo kooperacji przy piosence I Guess I Should GoTo Sleep. Utwór znalazłsię następnie na albumie White'a Blunderbuss, a Pokey wziąłudział w trasie koncertowej promującej album w roli supportu.

W 2013 roku Jack White zaproponował LaFarge'owi kontrakt płytowy w ramach swojej wytwórni Third Man Records. W tym samym roku Pokey wydał płytę sygnowaną wytwórnią White'a. Kolejnąpłytę, Something In The Water LaFarge wydał w renomowanej Rounder Records w kwietniu 2015 roku. Płyta uzyskała uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. W 2017 Pokey wydał kolejny, znakomitykrążekManiac Revelations, która zaskakuje świeżością.

Pokey wystąpił jako gość muzyczny naThe Late Show z Davidem Lettermanem i The Late Late Show w sieci RTÉ One w Irlandii. Pokeyowskie wykonanie Lovesick Blues z Vince'em Giordano and the Nighthawks, które pojawiło się w odcinku Boardwalk Empire, zostało wybrane do włączenia dooficjalnej ścieżki dźwiękowej serii. Dodatkowo Pokey pojawiłsię w The Lone Ranger Disneya (zarówno na ekranie, jak i w oryginalnej ścieżce dźwiękowej), pojawiłsię w A Prairie Home Companion i NPR's World Cafe oraz nagrał piosenkę dla ATO Records' Divided & United: Songs of the Civil War, wyprodukowany przez Randall Poster. Artysta już w grudniu pojawi się w Warszawie na pierwszym koncercie w naszym kraju.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Pokey LaFarge"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Kadr z teledysku
Tulia prezentuje teledysk do "Nothing Else Matters" [WIDEO]

Już jest nowy teledysk zespołu Tulia do coveru piosenki Metalliki.

Helliad Fest 2019
Satyricon, Decapitated i Obscure Sphinx gwiazdami Helliad Fest 2019

Festiwal odbędzie się 23-24 sierpnia 2019 w Gdyni.

Konkurs Ziaja