Koncert
Sinfonia Varsovia - koncert kameralny "Wracamy do gry!"

Sinfonia Varsovia - koncert kameralny "Wracamy do gry!"

  • 2021-02-24, , godzina 19:00
  • 10zł
  • ul. Grochowska 272, Warszawa

Opis

Po wielu miesiącach bez możliwości spotkania się na żywo, Sinfonia Varsovia zaprasza do swojej siedziby na koncert kameralny „Wracamy do gry!” 24 lutego o godzinie 19 w Sali Prób w siedzibie orkiestry wystąpią muzycy Sinfonii Varsovii wraz ze śpiewakami Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Bohaterem wieczoru będzie Ludwig van Beethoven, o kompozytorze i jego muzyce opowie Urszula Urzędowska.

Sinfonia Varsovia w związku z możliwością zorganizowania koncertu z udziałem publiczności zaprasza na wieczór z muzyką Ludwiga van Beethovena. Wydarzenie będzie miało szczególny charakter nawiązujący do dawnego salonu artystycznego, co bezpośrednio wiąże się z repertuarem – rzadko wykonywanymi pieśniami opracowanymi przez kompozytora. 24 lutego o godzinie 19 w siedzibie orkiestry muzycy Sinfonii Varsovii, Kamil Staniczek (skrzypce) i Marcel Markowski (wiolonczela) oraz gościnnie przy fortepianie Wojciech Pyrć, wykonają jego Trio fortepianowe B-dur op. 11. Wczesny utwór Beethovena pierwotnie napisany był na klarnet, jednak już sam twórca dopuścił udział skrzypiec, przystosowując partyturę do możliwości instrumentu smyczkowego.  Na scenie zaprezentują się także śpiewacy Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Zuzanna Nalewajek (mezzosopran), Katarzyna Szymkowiak (mezzosopran) i Paweł Horodyski (bas), by przy akompaniamencie tria fortepianowego wykonać mało znane pieśni ludowe różnych narodów w opracowaniu Beethovena. Koncert poprowadzi Urszula Urzędowska, która opowie o twórczości ostatniego z klasyków wiedeńskich.

Koncert organizowany jest zgodnie z reżimem sanitarnym (publiczność zobowiązana jest do noszenia masek, do sprzedaży dopuszczona jest połowa miejsc, organizator zapewnia środki dezynfekcyjne).

Sprzedaż biletów w cenie 10 zł na stronie www.eventim.pl, stacjonarnie: Al. Jerozolimskie 25 oraz w przypadku wolnych miejsc także w siedzibie Sinfonii Varsovii na godzinę przed koncertem.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Sinfonia Varsovia - koncert kameralny "Wracamy do gry!""? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
koncerty sanah i Karin Ann
sanah i Karin Ann zapowiadają nowe koncerty z trasy #NoSory Tour

Do wyprzedanych 8 koncertów sanah doszło 11 nowych lokalizacji.

Skunk Anansie
Grupa Skunk Anansie podała nowe daty koncertów w Polsce

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, koncerty Skunk Anansie zaplanowane na maj 2021 zostają przełożone.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!