Koncert
The King of Swing

The King of Swing

 • 2023-10-29, , godzina 18:00
 • 150.00zł
 • Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej, ul. Sienkiewicza 10, Warszawa

Bilety

Opis

Jedyny Koncert w Polsce! 20 osobowa obsada artystów!

Największe przeboje: Glenn Miller Orchestra, Benny Goodman Orchestra, Frank Sinatra, Michael Buble, The Andrews Sisters.

Swing to najpiękniejsza i z wielką klasa muzyka taneczna - są to słowa, które w jednym ze swoich wywiadów powiedział Benny Goodman - Król Swinga. The King Of Swing wykona pełnowymiarowa orkiestra - 20 artystów.

Woytek Mrozek & The 1st New York Orchestra
"The King Of Swing"

Gościnnie: Maksymilian Mrozek, Pablo Ilnytskyy lub Wojciech Myrczek oraz Ladies Trio,

BENNY GOODMAN - GLEN MILLER - FRANK SINATRA - THE ANDREWS SISTERS
Sing, Sing, Sing In The Mood New York Bei mir bist Du shein

Maestro Woytek Mrozek - ,,... polski klarnecista instrumentalista, kompozytor, aranzer, dyrygent. Nalezy do grona najwybitniejszych światowych wirtuozów klarnetu i dynamicznych producentów najciekawszych projektów na światowym rynku muzycznym..."

Sam Yehudi Menuhin napisał o Mrozku ,,...Gra tego artysty wyroznia sie oprocz znakomitej techniki duza inteligencja muzyczna oraz ciepłym dzwiekiem, spontanicznoscia i uczuciowoscia. Dwa razy wystepował w renomowanej sali Prinzregententheater oraz w Herkulessaal w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecnosci Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz takze wielkiej autentycznosci i miłego sposobu bycia - polecam jak najgorecej Pana Woytka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom, salom koncertowym i sponsorom"
(rekomendacja LMN Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997)

"... nalezy do grona poszukiwanych na swiecie artystow..."
(artykuł w Suddeutsche Zeitung 1998)

,,...Od samego początku mojej edukacji i kariery wiedziałem, że klarnet i muzyka swingowa, od której w moim życiu wszystko się zaczęło, były moim przeznaczeniem i misją. Dzisiaj misja ta się spełnia. Mam wielką radość zaprezentować wszystkim melomanom dobrej muzyki, miłośnikom muzyki swingowej moją nową płytę CD i zarazem nowy projekt muzyczny " The King Of Swing". Pragnę przekazać Państwu wiele radości, ciepła, pozytywnych emocji, uśmiechu, szczerości płynącej prosto z serca ...".

Ten unikalny i jedyny na świecie projekt oddaje hołd twórcom amerykańskiego swingu. Dzisiaj można go nazwać klasyką muzyki swingowej. Maestro Woytek Mrozek w ,,The King Of Swing" prezentuje najznamienitsze i wysublimowane kompozycje, które wykonywały przed nim: Benny Goodman Orchestra, Glenn Miller Orchestra, Frank Sinatra, Arite Shaw. Entuzjazm i niegasnąca miłość Maestro Mrozka do muzyki swingowej oddają ekscytujący, nostalgiczny i niepowtarzalny klimat muzyki początku ubiegłego wieku. W tym oryginalnym programie scena zamieni się więc w kolebkę muzyki z początku lat '30 i '50. Podczas, której usłyszymy najbardziej znane utwory z twórczości: Benny Goodmanna, Glenna Millera, Franka Sinatry. The King Of Swing to show, którego nie mogą przegapić zarówno fani jazzu, swingu, jak i nieuleczalni muzyczni romantycy, którzy pragną się przenieść do 1938 roku na najbardziej znany koncert muzyki swingowej w Carnegie Hall w Nowym Yorku, który wykonała Benny Goodmann Orchestra. Koncert ten okrzyknięto największym wydarzeniem Carnegie Hall. Prestiżowe występy Maestro Woytk Mrozka to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie orkiestry i niepowtarzalna barwa klarnetu splatającego wszystkie partie w jedną całość. Energia, perfekcjonizm i autentyczność artystów sprawiły, że programy Woytka Mrozka zyskały najcenniejszą nagrodę: podziw i owacje na stojąco.

Woytek Mrozek & His The 1th New York Orchestra wykonają między innymi: Don't be that way / Moonlight Serenade / American Patrol / We'll Meet Again / Chattanooga Choo Choo / Pennsylvania 6-5000 /Dizzy Fingers / Clarinet Marmelade / What a Wanderful World / Strangers on the Shore / In the Mood / Amapola / New York-New York czy flagowy hit Sing, Sing, Sing, który oczarował publiczność całego świata i wiele więcej... .

Maestro Mrozek będący wiodącym następcą w dziedzinie Ikon Muzyki Swingowej zaprasza i pragnie zabrać swoich słuchaczy w pełną ciepła, wirtuozerii i pięknej barwy niepowtarzalną podróż do ,,Świata Muzyki Swingowej", która będzie jednocześnie wielką międzynarodową trasą koncertową promującą krążek ,, Woytek Mrozek & His 1st New York Orchestra - The King Of Swing".

Koncerty zaplanowane są na rok 2022 - 2025 i odbędą się w Polsce, Finlandii, Estonii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Holandii, Danii, USA, Chinach i Japonii.

"The King Of Swing"

PROGRAM:

 1. Let's Dance
 2. Don't Be That Way nr2
 3. In The Mood
 4. New York, New York
 5. Amapola
 6. Lady Be Good
 7. Bye, Bye Blackbird
 8. Somewhere Over The Rainbow
 9. Stomping in the Savoy
 10. What a Wonderful World
 11. Come Fly With Me
 12. Pennsylvania 6-5000
 13. Clarinet Marmelade
 14. American Patrol
 15. Mr. Sandman
 16. Begin the Beguine
 17. Fly Me To The Moon
 18. Moonlight Serenade
 19. Orange Colored Sky
 20. We'll Meet Again
 21. Clarinade
 22. Hora Staccato
 23. Chattanooga Choo Choo
 24. Dizzy Fingers
 25. Strangers On The Shore
 26. Sing Sing Sing

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "The King of Swing"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Anna Karwan prezentuje nowy album "Swobodnie" [WIDEO]

To długo oczekiwane wydawnictwo artystki.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!