Koncert
The Subways wystąpią w Warszawie

The Subways wystąpią w Warszawie

  • 2023-03-23
  • Hybrydy, Warszawa

Opis

THE SUBWAYS uchodzą za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów, aktywnie koncertujących i porywających tłumy wybuchowym rockowym dźwiękiem szalonymi występami. Cofając się do 2005 roku, Billy, Charlotte i Josh, o średniej wieku 18 lat, wkręcili się na międzynarodową scenę muzyczną z debiutanckim albumem „YOUNG FOR ETERNITY” oraz z rockowo-klubowym singlem „ROCK & ROLL QUEEN”. NME mianowało The Subways “The sexiest thing to sweep rock n roll off its feet in years”. Występ w przebojowym amerykańskim serialu dla nastolatków – THE OC - oraz w filmie – RocknRolla – sprawił, że utwór trafił na listę Spotify Rock Playlist.

O zespole: 

Zespół do tej pory wydał 4 albumy. Ich drugi krążek, ‘ALL OR NOTHING’ (2008), został nagrany w Los Angeles wraz z bardzo wpływowym producentem Butchem Vig. Album ten “Buoyed with emotional heft and supernova guitar riffs, wired around a maturing song craft” (MOJO).Utwory były napisane w czasie, kiedy Billy walczył o uratowanie swojego głosu, zaraz po operacji usunięcia guzków na strunach głosowych.

Kolejny album został wydany w 2011 - ‘MONEY AND CELEBRITY’. Album jest pełen “brilliantly anarchic punk-pop vignettes; each being a big musical finger that sticks it to financial greed, the mediocre mainstream and the fame fetishists” (ROCKSOUND i zawiera singiel ‘WE DON’T NEED MONEY TO HAVE A GOOD TIME’. 

Czwarty album, o tym samym tytule, co nazwa zespołu, ukazał piosenkarza Billiego Lunna jako producenta, ponieważ to właśnie on przejął pełną kontrolę nad realizacją dźwięku i miksowaniem.

Globalna pandemia sprawiła, że zespół musiał odwołać ponad 40 koncertów na ich międzynarodowej trasie ‘Young For Eternity Anniversary Tour’. Billy skupił się wtedy na pracy w jego nowym studio w Hertfordshire, a Charlotte i Josh nagrywali ze swoich domów piąty album, który ukaże się na początku 2023 roku. 

W kwietniu 2021 zespół podpisał kontrakt z Alcopop i wydał singiel „Fight” inspirowany ruchem Black Lives Matter. Zespół opisuje utwór jako a letter in two parts: a gesture of solidarity with the Black community and communities of colour as they face their daily oppression at the hands of systemic racism, and a wake-up-call to the white community that such oppressions do in fact exist, and that we must acknowledge these oppressions and fight alongside marginalized communities as allies.”

Występowanie na żywo to zdecydowanie konik zespołu. Wzieli udział w ponad setce festiwali – w tym Glastonbury’s Piramide Stage, Reading, Leeds, Rock Im Park.. Niezależnie czy występują dla 100 czy dla 25,000 fanów – zespół zawsze występuje na wysokim poziomie.

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "The Subways wystąpią w Warszawie"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!