Koncert
UADA + WINTERFYLLETH AFSKY

UADA + WINTERFYLLETH AFSKY

  • 2022-04-08, , godzina 18:00
  • 99/110 zł
  • Progresja Music Zone, Warszawa

Opis

Uada i Winterfylleth wystąpią kolejno:

7 kwietnia 2021 w gdańskim Drizzly Grizzly, a następnie 8 kwietnia 2021 w klubie Hydrozagadka w Warszawie. Gościem specjalnym zespołów będzie duński multiinstrumentalista występujący pod nazwą Afsky. Uada and Winterfylleth will perform on April, the 7th in klub Drizzly Grizzly, Gdańsk and then on April, the 8th in klub Hydrozagadka, Warsaw. The bands will be joined by the special guest: Danish multiinstrumentalist performing as Afsky.

Uada
(po łacinie "nawiedzony") powstała w 2014 roku i od razu undergroundowe media określiły Amerykanów nadzieją black metalu. Zespół dał ku temu powody, wspaniale łącząc w muzyce ciężar i melodyjność Dissection, epickość i mistyczność Absu oraz brutalność i wściekłość wczesnych produkcji Gorgoroth, czy Darkthrone. Hymny pochwalne pod adresem Uada płynęły nie tylko z mediów i od fanów, lecz również lokalnych muzyków, wśród nich legendarnego Johna Haughma (eks-Agalloch, Pillorian). Rdzeń kapeli pozostaje niezmienny i stanowią go gitarzysta James Sloan oraz wokalista i gitarzysta Jake Superchi. Od 2019 roku wspomaga ich basista Nate Verschoor, a rok później dołączył bębniarz Elijah Losch. 

WINTERFYLLETH
Powstały w 2007 roku kwintet posiadł nie byle jaką sztukę, bo potrafi tworzyć naprawdę rozbudowane albumy, które ani przez chwilę się nie nudzą. Jako inspiracja dla Winterfylleth wymieniane są także nieistniejący już amerykański Agalloch, a także Primordial. Anglicy również tworzą utwory pełne mistycyzmu, mroku, z pewną domieszką folku podanej na blackowym fundamencie. W warstwie lirycznej dużo jest u Winterfylleth nawiązań do historii Wielkiej Brytanii, do brytyjskiej literatury, do mitów i legend. W 2020 roku kapela wypuściła wysoko oceniony siódmy album "The Reckoning Dawn". Kto nie miał okazji posłuchać, niech szybko nadrobi tę zaległość.

Afsky (Dania) black metal:
Multiinstrumentalista Ole Pedersen Luk kryje się za nazwą Afsky. Swój jednoosobowy zespół/projekt założył w Kopenhadze w 2015 roku.
Duńczyk proponuje dość epicki, atmosferyczny, surowo brzmiący black metal z tekstami po duńsku, w którym znajduje się także miejsce na klimatyczne, folkowe i akustyczne wstawki. W 2020 roku Ole wydał drugi duży album, zatytułowany "Ofte jeg drømmer mig død" (tł. Często śnię, że jestem martwy). Muzyka Afsky powinna przypaść do gustu wielbicielom wczesnej twórczości niejakiego Vikernesa, Wolves In The Throne Room, Saor, czy Drudkh.

ip

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "UADA + WINTERFYLLETH AFSKY"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Kawiarenka Szpilmana
Maria Zawartko zaprasza na 75-lecie działalności Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego

Koncert Jubileuszowy "Kawiarenka Szpilmana" już 5 grudnia w Operze Wrocławskiej.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!