Koncert
Wakacje Mikołajka

Wakacje Mikołajka

  • 2020-06-13, , godzina 12:00
  • 45 zł (Wakacje Mikołajka)
  • Teatr Lalka, Warszawa

Opis

Spektakl Wakacje Mikołajka w Teatrze Lalka w Warszawie! Wakacje Mikołajka bilety już w sprzedaży.

 

Nikt nie chce być dziecinny. "Dziecinny" oznacza tyle co głupi. Osoby dziecinnej nikt nie traktuje poważnie. Nawet kilkulatki wiedzą, że powinny zachowywać się "jak dorośli".

 

Dlaczego więc czytelnicy na całym świecie uwielbiają serię książek o Mikołajku, której bohaterowie bez przerwy dają sobie "fangi w nos", płaczą z byle powodu i mimo dobrych chęci zwykle doprowadzają do szału swoich rodziców i nauczycieli?

 

Rene Goscinny odkrył, że tak naprawdę wszyscy kochamy dziecinność. Podoba nam się to, że Mikołajek i jego koledzy spontanicznie wyrażają emocje i to, że zamiast dostosowywać się do ogólnie przyjętych reguł nieustannie próbują zmusić świat, żeby dopasował się do ich potrzeb. Kiedy czegoś chcą, walczą o to nie przebierając w środkach, a kiedy im się nie udaje po prostu zaczynają ryczeć w nadziei, że mama, tata, albo pani nauczycielka zlituje się nad nimi i w efekcie spełni ich żądania.

 

Spektakl "Wakacje Mikołajka", w reżyserii Jakuba Krofty, opowiada o momencie kryzysowym, który zagraża właśnie tej sympatycznej dziecinności głównego bohatera. Mikołajek po raz pierwszy wyjeżdża na letni obóz i spod opieki rodziców przechodzi pod władzę zasadniczego drużynowego, Pana Rateau. Zadaniem Pana Rateau jest sprawienie, żeby jego podopieczni stali się "prawdziwymi mężczyznami".

 

Czy to może się udać?

Wakacje Mikołajka twórcy i obsada

Adaptacja: Maria Wojtyszko

Reżyseria: Jakub Krofta

Scenografia: Marek Zakostelecky

Muzyka: Vratislav Sramek

Ruch sceniczny: Aneta Jankowska

Reżyseria światła: Damian Pawella

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Mazurek Tomasz, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Wojciech Słupiński, Piotr Tworek

 

Czas trwania spektaklu: 65 min

Spektakl dla widzów w wieku: 7+

 

Wakacje Mikołajka Teatr Lalka bilety dla spektakl dla dzieci już w sprzedaży na eBilet.pl - zapraszamy do zakupu!Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Wakacje Mikołajka"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Warszawa, koncerty Warszawa na dziś, koncerty Warszawa jutro, koncerty Warszawa w tym tygodniu, koncerty Warszawa na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
James Bay - Chew On My Heart
James Bay w piosence "Chew On My Heart" [WIDEO]

Chciałbym coś namieszać, zrobić coś nowego - zapowiada artysta.

Katy Perry - album Smile
Katy Perry ogłasza szczegóły płyty "Smile"

Krążek trafi do sprzedaży 14 sierpnia 2020.

Konkurs Ziaja