Naszym Zdaniem
Cavaliada 2019 - dzień 2

Cavaliada 2019 - dzień 2

  • 2019-03-08
  • Centralny Ośrodek Sportu Torwar, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 33.

fot. Olga Pawuła

Opis

Jarosław Skrzyczyński wygrał kolejny konkurs i umocnił się na pozycji lidera rankingów Pucharu Świata i CAVALIADA Tour.

Parkur konkursu dużej rundy (150 cm z rozgrywką) pod patronatem IdeaExpo ustawiony przez Petera Lundstroem’a ze Szwecji, w perfekcyjny sposób wyłonił do rozgrywki 6 najlepszych par.

Najtrudniejszy w nim okazał się potrójny szereg - stacjonata, okser, stacjonata, ale sporo błędów było też na ustawionym w długiej linii okserze numer 2.

Skrzyczyński na Chacclanie rozgrywkę pojechał w typowy dla siebie, ofensywny sposób i ostatecznie wyprzedził drugiego, Reina Pilla z Estonii na koniu Alfons RA o ponad sekundę.

Trzecie miejsce zajęła niespełna 17-letnia Sara Vingralkova z Czech na koniu Kas-Sini DC.

Z polskich par wysoko też byli: Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie i Daria Kobiernik na Winchesterze.

W rankingu LEC Skrzyczyński ma 108 punktów i zwiększył swoją przewagę nad rywalami. Drugie i trzecie miejsce zajmują Estończycy – Kullo Kender i Rein Pill. Z Polaków, spore szanse na znalezienie się w pierwszej trójce premiowanej wyjazdem na finał Pucharu Świata mają jeszcze: Wojciech Wojcianiec (m. 4 w rankingu LEC) i Maksymilian Wechta (m. 7).

W rankingu CAVALIADA Tour na prowadzeniu jest Jarosław Skrzyczyński, drugi jest Krzysztof Ludwiczak, a na trzecie miejsce awansował Rein Pill.

Ostateczną klasyfikację tych dwóch prestiżowych rankingów poznamy w niedzielę po konkursie Grand Prix Warszawy.

Złoty medal Halowego Pucharu Polski zdobył po raz trzeci z rzędu Mateusz Kiempa na wałachu Jak Chef.

W konkursie finałowym rozgrywek Lotto Eventing Tour o nagrodę marki Lotto, pod patronatem TVP wystartowało 10 zawodników. W drugim nawrocie kibice zobaczyli pięć par: Mateusza Kiempę na Jak Chef, Joannę Pawlak na Fantastic Frieda, Małgorzatę Korycką na Canvalencia, Jana Kamińskiego na Jarema i Katarzynę Kokowską na Rosalie. Niestety zabrakło wśród nich dotychczasowego lidera, Pawła Warszawskiego, który na klaczy Lucinda nie ustrzegł się błędów.

W drugim nawrocie tylko medaliści pokonali tor bezbłędnie. Najszybszy był Mateusz Kiempa na Jak Chef, który tym samym nie tylko wygrał finałowy konkurs, ale także zdobył złoty medal Halowego Pucharu Polski. Srebro wywalczyła Joanna Pawlak, a brąz Małgorzata Korycka.

Finałowy konkurs Venus vs Mars o nagrodę Poznań Motor Show, pod patronatem Świata Koni tym razem należał do Marsa! Wygrał Mściwoj Kiecoń, który dosiadał klaczy Odessa Profi. Drugie miejsce zajęła Laura Kłapińska na Wiki, a trzecie Aleksandra Kierznowska na Valencia.

Dodatkowo, w konkursie CAVALIADA Dressage Cup o nagrodę Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego najlepsza okazała się Sandra Sysojeva na koniu Furst. Drugie miejsce zajęła obecna liderka rankingu Dressage Cup, Ilona Janas na Lord Django. Trzecie miejsce zajęła Dominika Kraśko Białek na Aresie.

ip

Ostatnio dodane
Zbliżeniowe płacenie telefonem? Zobacz zaskakujące dane! [WIDEO]
Zbliżeniowe płacenie telefonem? Zobacz zaskakujące dane! [WIDEO]

Na znaczeniu w tym roku będzie zyskiwać technologia HCE, czyli zbliżeniowe płatności telefonem.

Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.