Naszym Zdaniem
Cavaliada 2019 - dzień 3

Cavaliada 2019 - dzień 3

  • 2019-03-09
  • Centralny Ośrodek Sportu Torwar, Warszawa

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 38.

fot. Olga Pawuła

Opis

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Speed & Music o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawy, pod patronatem medialnym Radio Eska wygrał Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue.

Parkur o wysokości 145 cm do łatwych nie należał zwłaszcza kiedy zawodnicy podejmowali ryzyko które konieczne było dziś do zwycięstwa. Bez karnych sekund do mety dojechało tylko czterech zawodników. Najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue.

- Parkur postawiony był bardzo ciekawie i odpowiednio pod ten konkurs. Była możliwość zarówno robienia skrótów, jak i szybkiego galopu dookoła, więc każdy mógł wybrać swoją taktykę. Sandra Blue po raz pierwszy wygrała konkurs zaliczany do światowego rankingu. Ma teraz 9-lat i wchodzi w poziom dużej rundy, więc mam nadzieję, że będzie skakała coraz lepiej i coraz wyżej – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce zajął Sander Geerink (NED) na Donner IK, a trzecie Gerfried Puck (AUT) na For Fun VT.

Finał Halowego Pucharu Polski w Powożeniu wygrał Łukasz Hałupka, a złoty medal całego cyklu zdobył Adrian Kostrzewa.

Konkurs finałowy zakończył się wielką niespodzianką - wygraną zawodnika Łukasza Chałupki, który przystępował do tych zawodów z ostatniego miejsca w tabeli.

Złote medale Halowego Pucharu Polski trafiły do zespołu Adriana Kostrzewy (luzacy: Filip Nowacki i Daniel Kłosowski). Dziś w finale zajęli 3 miejsce, ale aż trzy wygrane (jedna w poznaniu i dwie w Lublinie) pozwoliły im na drugie w trzyletniej historii HPP w czwórkach zwycięstwo. Srebrny medal zdobył Piotr Mazurek, a brąz Bartłomiej Kwiatek.

Wojciech Wojcianiec na Chintablue w świetnym stylu wygrał finał średniej rundy o nagrodę Baborówko Equestrian Association, pod patronatem medialnym Tygodnika Wprost.

W konkursie 140 cm wystartowało 41 par, z czego osiem dostało się do rozgrywki. W niej, rywalizowali ze sobą zawodnicy z Polski, Holandii, Estonii i Austrii. Ostatecznie, tylko cztery pary zachowały do końca konkursu czyste konto. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Wojcianiec na Chintablue. To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w czasie Cavaliady w Warszawie. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na klaczy Conthacca, a trzecie Sabrina Van Rijswijk (NED) na Lely vd Bisschop.

Maja Marchwicka na wałachu Szafir M wygrała konkurs Małej Rundy o nagrodę Ursus Dystrybucja, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygraną walczyło 88 par. Blisko wygranej była młoda amazonka, Matylda Malepszy, która na wałachu August zaprezentowała ryzykowną jazdę i przekroczyła celowniki w lepszym czasie od Mai Marchwickiej, jednak błąd na ostatniej przeszkodzie przekreślił jej szansę na czołową lokatę.

Drugie miejsce zajął Hubert Kierznowski na Amerique Landais, a trzecie Egor Shchibrik (RUS) na Adonis.

Nell Sówka na S-Piorun i Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret wygrały CAVALIADĘ Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol.

Zacięta rywalizacja towarzyszyła rozgrywką Cavaliady Future. W kategorii mini najlepsza okazała się Nell Sówka na S-Piorun, która pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie. Drugie miejsce zajęła Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, a trzecie Jolanta Kóska na Royal.

W kategorii Midi najlepsza była Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret. Drugie miejsce zajęła Julia Pięta na Marcos, a trzecie Maria Michalska na Pasjonata Amigo.

Liderkami rankingów pozostają nadal: Martyna Ufnal i Zofia Ćwik.

Wielki finał Cavaliady Future już w niedzielę o godzinie 13:30.

ip

 

Ostatnio dodane
Zbliżeniowe płacenie telefonem? Zobacz zaskakujące dane! [WIDEO]
Zbliżeniowe płacenie telefonem? Zobacz zaskakujące dane! [WIDEO]

Na znaczeniu w tym roku będzie zyskiwać technologia HCE, czyli zbliżeniowe płatności telefonem.

Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]
Zanieczyszczone powietrze nie mniej groźne niż papierosy[WIDEO]

Pyły obecne w powietrzu są drugim po paleniu tytoniu czynnikiem, który powoduje występowanie chorób układu oddechowego.