Zmień miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Artbem Beltaine Celtic Music Feast 2010

2010-05-10

Artbem Beltaine Celtic Music Feast 2010 - koncert Muzyki Celtyckiej.
Wystąpią: Beltaine, Strays (support), Glendalought (taniec).
Wspaniałe widowisko muzyczno-taneczne z udziałem dwóch uznanych zespołów specjalizujących się w wykonywaniu muzyki celtyckiej – Beltaine (muzyka) oraz Glendalough (taniec). Jako suport wystąpi młoda formacja Strays.
Koncert Artbem Beltaine Celtic Music Feast 2010 zbiega się z premierą trzeciej płyty zespołu Beltaine zatytułowanej Tríú i jest pierwszą okazją do posłuchania nowego materiału na żywo.
Bilety: wstęp wolny

Informacja o występujących artystach:
BELTAINE – to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej.
Swoje brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna.  Swój styl zespół zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, irish bouzouki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda, galician bagpipes czy uilleann pipes. Całość dopełniają nieczęsto spotykane instrumenty perkusyjne: tabla, cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rozrywkowej, czyli perkusja, gitara basowa oraz gitara elektryczna. Zespół od wielu lat koncertuje na scenach w kraju i zagranica
(m.in. Ollin Kan Festival Meksyk ,Rainforest World Music Festival Malezja, Guinness Irish Festival Szwajcaria, Tom de Festa Portugalia, Triskel Festival Włochy, Celtivales Francja, Bustofolk Festival Włochy, Celtica Festival Włochy, Ethno-jazz Festival Mołdawia, Przystanek Woodstock Polska, Festiwal Beltine Czechy, Słowacja, Zamek Festiwal Polska, Maj Music Festiwal Polska).
STRAYS  - stworzony w 2008 roku przez czwórkę młodych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i Olsztyna, zespół łączy w sobie młodzieńczą pasję i zamiłowanie do tradycyjnej muzyki irlandzkiej, a także innych krain celtyckich, jak Szkocja, czy Bretania. Strays zdobywali nauki u znakomitych polskich muzyków folkowych, m.in. u Marka Kwadransa, Eweliny Grygier, czy Witka Kulczyckiego. Zgodnie z naturą irlandzkiego folku, Strays biorą udział w sesjach tej muzyki w Polsce i za granicą. Wyjątkową cechą zespołu jest fakt, iż młodzi muzycy podejmują się, prócz popularnych na sesjach reelów i jigów, również mniej znanych w Polsce tradycyjnych utworów, jaką jest choćby kołysanka śpiewana w wymierającym już języku wyspy Man, czy utwór z repertuaru Julie Fowlis w scottish gaelic.

GLENDALOUGH (taniec) to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Zespół powstał
w październiku 2003 roku i mimo wielu zawirowań przetrwał w niemal niezmienionym składzie do dziś. Od tego czasu Glendalough zdążyło już zdobyć szerokie grono sympatyków. Szczególne wrażenie
na publiczności robią ich fuzje, będące połączeniem wyjątkowego stylu i lekkości tańca w miękkich butach z dynamizmem i energią widowiskowego stepu irlandzkiego. Jako pierwsi w Polsce odważyli się połączyć taniec irlandzki z tribal dance i zdobyli ogromne uznanie na Raqs Tribal Festival w Krakowie. Za ich największy sukces uważa się połączenie dwóch całkowicie odmiennych tanecznych stylów
- rytmicznego stepu irlandzkiego i zmysłowego tanga argentyńskiego. Ta nowopowstała choreografia została niezywkle entuzjastycznie przyjęta przez publiczność a zamiłowanie do tworzenia fuzji stało się wizytówką zespołu.

Amfiteatr Bemowo
16 maja 2010 r
godz. 18.00

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama