Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Devils na prowadzeniu

2010-06-06

 W sobotnim meczu szóstej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) w stolicy Devils Wrocław pokonali Warsaw Eagles 54:3.

Początek meczu nie zapowiadał pogromu. Po szybko zdobytym przyłożeniu przez Devils po znakomitej akcji powrotnej po pierwszym wykopie Eagles rozpoczęli swoją serię ofensywną kilka jardów od pola punktowego Orłów. Kropkę nad i postawił świetnie tego dnia dysponowany Adam Synacek zdobywając przyłożenie. W odpowiedzi Eagles zdobyli trzy punkty po skutecznym kopnięciu z pola w wykonaniu Dawida Więckowskiego.

Od tego momentu dominacja Devils po obu stronach piłki nie ulegała kwestii. Na przerwę Diabły schodziły prowadząc 26:3 po kolejnym przyłożeniu Synacka i sześciopunktowych akcjach w wykonaniu Daniela Delahoussaye'a i Krzysztofa Wydrowskiego.

Na drugą połowę goście weszli z zadaniem pokonania Orłów przynajmniej trzydziestoma siedmioma punktami. Taka zaliczka miała im pozwolić wspiąć się na szczyt pierwszoligowej tabeli.

Zadanie to zostało wykonane z nawiązką. Swoje trzecie przyłożenie w tym meczu zdobył Synacek. Drugi i trzeci swój touchdown wywalczył też Delahoussay'e, a kolejne sześć punktów zapewnił Diabłom Dawid Tarczyński.

- W tym sezonie nie graliśmy jeszcze z drużyną, która tak dobrze broniłaby przeciw podaniom. Mimo wszystko udało nam się zdobyć sporo jardów w ten sposób i przede wszystkim przyłożenia -podsumował mecz rozgrywający Diabłów Krzysztof Wydrowski. - Teraz nasze myśli koncentrujemy na derbach. Mamy sobie i innym dużo do udowodnienia. Zapowiada się fantastyczny mecz - dodał Wydrowski.

- Nie mogliśmy dzisiaj zupełnie znaleźć rytmu w ofensywie. Zagraliśmy dużo poniżej naszych oczekiwań i możliwości. Przyznać jednak trzeba, że Devils to nieźle zorganizowany sportowo zespół - powiedział po spotkaniu rozgrywający Warsaw Eagles Roman Iwański.

W całym meczu przyjezdni mieli przytłaczającą przewagę w ofensywie. Atakując Devils zdobyli 386 jardów, Eagles zaledwie 120. Kolejne znakomite zawody rozegrał Adam Synacek przebiegając z piłką w sumie 110 jardów. Skutecznie wspierał go Krzysztof Wydrowski, który bardzo celnie podawał do swoich kolegów. W całym meczu szesnaście z wykonanych przez niego dwudziestu dwóch podań trafiło do jego kolegów. Po raz kolejny wszechstronnością popisał się DDaniel Delahoussaye, który uzbierał w całym meczu 204 jardy. W obronie Diabłów wyróżnili się Walter Harazim, Charles Osgood i Seweryn Adamczyk.

Wśród Orłów, które w całym meczu były w stanie zdobyć zaledwie sześć pierwszych prób wyróżnił się bardzo pewny w obronie Tyrone Landrum. Zawodnik ten grał też znakomicie w formacjach specjalnych.

Dzięki zwycięstwu Devils objęli pozycję lidera PLFA I wyprzedzając The Crew. Oba wrocławskie zespoły wygrały swoje wszystkie pięć spotkań. Korzystniejszy bilans małych punktów mają jednak Diabły.

W swoim przedostatnim w rundzie zasadniczej meczu Warsaw Eagles 13 czerwca zmierza się w Katowicach z AZS Silesia Miners. Devils na swój przedostatni mecz przed play-offami poczekają do 20 czerwca, gdy w najbardziej oczekiwanym starciu w rundzie zasadniczej zmierzą się w derbach stolicy województwa dolnośląskiego z The Crew Wrocław.

Warsaw Eagles - Devils Wrocław 3:54 (3:19, 0:7, 0:13, 0:15)

I kwarta
0:7 przyłożenie Adama Synacka po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
3:7 kopnięcie z pola 36-jardów w wykonaniu Dawida Więckowskiego
3:13 przyłożenie Adama Synacka po 10-jardowej akcji biegowej
3:19 przyłożenie Deniela Delahoussaye'a po 27-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
3:26 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

III kwarta
3:32 przyłozenie Adama Synacka po 2-jardowej akcji biegowej
3:39 przyłożenie Deniela Delahoussaye'a po 21-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

IV kwarta
3:46 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 6-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
3:54 przyłożenie Deniela Delahoussaye'a po 58-jardowej akcji po akcji powrotnej po odkopnięciu (punt) (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Wis)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama