Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Tym razem się uda?

2010-06-02

 W sobotę, 5 czerwca o godzinie 13.00 na boisku OSiR Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie staną naprzeciw siebie zespoły Warsaw Eagles i Devils Wrocław. Spotkanie to jest zaległym meczem drugiej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I).

Pierwotnym terminem tego meczu był 10 kwietnia, jednak w obliczu katastrofy pod Smoleńskiem został on przeniesiony.

Diabły kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. Już po czterech kolejkach drużyna zapewniła sobie awans do play-off tegorocznych rozgrywek. Przyczyną bardzo dobrej postawy jest świetna gra wrocławskiej ofensywy. Formacja dowodzona jest przez komplementowanego po każdej konfrontacji Krzysztofa Wydrowskiego, zdobywa średnio ponad 36 punktów na mecz. Wydaje się więc, że zeszłoroczne kłopoty zawodnicy dolnośląskiej drużyny mają już za sobą. Mecz przeciw Orłom jest też dla Devils ostatnim sprawdzianem przed prestiżowymi i mogącymi zdecydować o tym która drużyna zajmie po sezonie zasadniczym pierwsze miejsce w tabeli derbami Wrocławia.

Dwukrotni mistrzowie ligi - Orły - na razie nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Chluby nie przyniosła szczególnie porażka na własnym terenie 0:15 z beniaminkiem z Krakowa. Obrona Orłów wydaje się mieć problemy z drużynami, których atak opiera się na akcjach biegowych. Z zagraniami rzutowymi doskonale radzą sobie w tym sezonie zawodnicy trzeciej linii obrony Eagles oraz gracze z pozycji defensive end z Markiem Włodarczykiem na czele. To ci zawodnicy zatrzymali swojego ostatniego rywala - Zagłębie Steelers Interpromex - nie pozwalając mu na wykonanie choć jednej akcji punktowej

Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia są wrocławskiego Diabły. Wzmocnione kilkoma nabytkami zza oceanu Orły na pewno postawią trudne warunki.

- Przede wszystkim będzie to trudny mecz obfitujący w bardzo fizyczne starcia. Devils na pewno będą chcieli udowodnić, że nie przyjechali drugi raz na marne. Spodziewamy się kombinowanej gry, szybkich zwrotów akcji. Podejrzewam, że szybcy obcokrajowcy grający w barwach Wrocławia przysporzą nam wielu problemów. Nie można tez umniejszać roli innych zawodników Devils."  - mówi Maciej Traczyk, safety i rzecznik prasowy Warsaw Eagles.

- Devils to świetna drużyna, w zeszłym roku przegraliśmy z nimi na własne życzenie. Teraz to oni są bardzo dobrze ułożoną ekipą a my nadal mamy drobne problemy. Zaskakuje mnie trochę fakt, że we Wrocławiu są dwie tak silne drużyny, a my mamy problem by w Warszawie zebrać zbudować silny, 45-osobowy skład - dodaje Traczyk.

Devils są już w play-off, ale nie odpuszczą, bo walczą o rozstawienie z numerem pierwszym przed decydującą fazą sezonu. Dla Eagles mecz ten ma jeszcze większe znaczenie. Wygrana z Diabłami pozwoliłaby warszawianom umocnić się na trzecim miejscu w tabeli i zwiększyć szanse na grę w play-off. Kluczowymi postaciami w sobotnim spotkaniu powinni być rozgrywający wrocławian Krzysztof Wydrowski i nowy nabytek Eagles szybki jak pocisk Tyrone Landrum. W meczu z Hutnikami, który był zarazem debiutem Landruma w barwach Eagles, zdobył on trzy przyłożenia. Który z nich poprowadzi swoich kolegów do zwycięstwa? Dowiemy się już w sobotę na Obrońców Tobruku 11.

Impreza jest biletowana. Bilety w cenie 10 złotych będzie można kupić przy wejściu na stadion.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama