Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Akcja Kreacja na Politechnice Warszawskiej!

2016-05-06

Konferencja oraz warsztaty urbanistyczne w ramach wydarzenia Akcja Kreacja organizowane przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędą się w dniach 3-5 czerwca 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej oraz w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.

Tematyka obejmować będzie kwestie dualizmu funkcji ulicy w przestrzeni miejskiej (funkcja transportowa i kulturowa). Podczas konferencji postaramy się podejść do tej problematyki z różnych perspektyw i ukazać ją oczami poszczególnych stron zaangażowanych w kształtowanie ulic w mieście. W pierwszej sesji wystąpią:

1)    Dr Wojciech Bartoszczuk - Wydział Geodezji i Kartografii PW – „Uwarunkowania planistyczne w kształtowaniu przestrzeni ulicznych miast”
2)    Inż. Agnieszka Rogala – Transeko – „Poradnik organizacji przestrzeni ulic w obszarach śródmiejskich”
3)    Dr hab. Michał Kruczyk – Wydział Geodezji i Kartografii PW – "Ulice a miejska wyspa ciepła i inne skutki środowiskowe"
4)    Prof. Andrzej Zalewski - Wydział Architektury PW – „Uspokojenie ruchu jako forma kształtowania przestrzeni miejskich”
5)    Radosław Gajda - Architecture is a good idea - “"Ulica handlowa we współczesnym mieście"

W drugiej sesji wystąpią:

1)    Hubert Barański – organizacja Woonerf dla Łodzi
2)    dr Maria Środoń - Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW, Stowarzyszenie Ochociane
3)    Katarzyna Goch – członek KNGP - “Narzędzia polityki transportowej do zmiany zachowań komunikacyjnych mieszkańców miast”

Konferencja ma stanowić źródło inspiracji do kreatywnego działania przy realizacji projektów konkursowych w warsztatach.
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przełożenia na papier pomysłów zaprezentowanych przez prelegentów podczas konferencji. Dostaną oni szansę wcielenia się w rolę projektanta, którego zadaniem jest wzmocnienie walorów kulturowych ulicy i przekształcenie jej w przestrzeń publiczną za pomocą narzędzi projektowych w skali architektoniczno-urbanistycznej. Realizacja zadania odbywać się będzie w czteroosobowych grupach i zostanie oceniona przez Komisję Ekspercką. Na autorów najciekawszych rozwiązań czekają atrakcyjne nagrody!

 

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama