Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Co raz szersze wykorzystanie dużego potencjału big data

2016-04-27

Czy znasz genialny serial z gatunku dramatu politycznego z bezwzględnym kongresmenem w roli głównej? Powstał on z wykorzystaniem big data. Tak, to właśnie „House of Cards” został stworzony przez Teda Sarandosa w oparciu o ogromną liczbę danych o widzach platformy Netflix.

W jakich jeszcze branżach może być wykorzystywane big data i przy użyciu jakich narzędzi? O tym dowiesz się podczas drugiej edycji konferencji „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniach 28-29 kwietnia.

Jak wynika z najnowszych raportów firm badawczych i mediów, termin big data wcale nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – big data należy do najsilniejszych trendów w biznesie. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrażanie rozwiązań pozwalających analizować ogromne zbiory danych i wyciągać z nich właściwe wnioski. Dostrzegając ogromny potencjał tematyki big data, Studenckie Koło Naukowe Statystyki w SGH już po raz drugi organizuje konferencję „Big Data – bigger opportunities”. Konferencja objęta jest patronatem honorowym JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro i fundacji SmarterPoland oraz patronatem medialnym magazynu Businesswoman & Life.

Jest to jedyna w Polsce konferencja poświęcona big data organizowana w całości wyłącznie przez studentów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Tym razem, poza prelekcjami, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach, podczas których samodzielnie zmierzą się z zadanym problemem analitycznym. W roli prelegentów wystąpią eksperci z wiodących firm w branży technologicznej, konsultingowej czy bankowej, takich jak m. in. PwC, Nielsen, SAS Institute, Cisco oraz mBank. Przedstawią oni tematykę big data z perspektywy zrealizowanych zadań i rozwiązanych problemów, zapoznając uczestników z konkretnymi narzędziami analitycznymi i technikami z zakresu data science.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, tematy oraz harmonogram wykładów będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej organizatora: www.sknstatystyki.pl oraz profilu na Facebooku: www.facebook.com/SknStatystyki.

 

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama