Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Drony bojowe oczami społeczeństwa!

2016-01-18

W piątek 29 stycznia w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna, odbędzie się konferencja finałowa Kampanii “5 ton nad ziemią” poświęcona różnym aspektom nabycia i użycia przez Polskę systemów dronów bojowych.

W Konferencji  “5 ton nad ziemią. Systemy dronów bojowych oczami społeczeństwa”,  wezmą udział przedstawiciele środowisk akademickich z całej Polski, politycy, a także przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych. Przyjmie ona formę dyskusji panelistów połączonej z dialogiem z publicznością. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z tematyką, która choć nie jest szeroko dyskutowana, jest bardzo aktualna i istotna. Wydarzenie jest połączone z finałem konkursu debat, podsumowaniem rezultatów projektu oraz projekcją filmu dokumentalnego “Drone”.

Konferencja podzielona jest na panele:
- polityczny - poświęcony m.in. problematyce selektywnej eliminacji, a także analizie zalet i wad wykorzystania systemów dronów bojowych w konfliktach zbrojnych,
- wewnętrzny - przegląd prawny nowych broni, dotyczący wymogów jakie powinna spełniać broń z elementami bezzałogowymi i autonomicznymi,
- społeczny i etyczny - dotyczący m.in. problemu odcinania się społeczeństw od konfliktów zbrojnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Rzecznik Praw Obywatelskich, Naczelna Rada Adwokacka, Ośrodek Bezpieczeństwa Międzynarodowego Instytut Północny, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Fundacja Panoptykon, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, Academic Security Forum, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Collegium Civitas.

Organizatorzy zapraszają do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/517274878446765/517280555112864/ oraz na stronie http://5ton.pl/ .

Konferencja ma charakter otwarty,
nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Do udziału organizatorzy serdecznie zapraszają także przedstawicieli Kół Naukowych z całej Polski. Istnieje możliwość pokrycia kosztów dojazdu oraz noclegu, przedstawicieli Kół chcących skorzystać z takiej możliwości, prosi się o wcześniejszy kontakt- kampania5ton@gmail.com.

Konferencja organizowana przez Fundację Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej, Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów, Instytut Mikromakro, Stowarzyszenie Amnesty International Polska, Fundację Polska Debatuje, Polski Czerwony Krzyż oraz Norweskie Stowarzyszenie Pokojowe Fredslaget.

 

ip/JM

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama