Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

IV International Conference on Comparative Law - zobacz szczegóły wydarzenia!

2018-12-14

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa - największa na świecie niezależna, niepolityczna i działająca w celach niezarobkowych organizacja zrzeszającej studentów prawa i młodych prawników z całej Europy ma przyjemność zaprosić do udziału w IV International Conference on Comparative Law. Wydarzenie to odbędzie się 15 i 16 marca 2019 roku na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 marca 2019 roku.

Nadchodząca edycja ma za zadanie przybliżyć uczestnikom zagadnienia leżące na pograniczu prawa i biznesu. W poprzednich latach wybitni specjaliści w swoich dziedzinach z krajów europejskich, a także Indii i Stanów Zjednoczonych starali się wytłumaczyć zawiłości swoich jurysdykcji, skupiając się na prawie umów, przedsiębiorstw, międzynarodowych inwestycji i korporacji. W tym roku konferencja skoncentruje się na prawie bankowym oraz rozwijającym się sektorze tzw. sharing economy (ekonomii współpracy), bazując na rozwiązaniach prawnych takich państw jak Chiny, Wielka Brytania, Estonia oraz, oczywiście, Polska.  Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonują banki w różnych zakątkach świata oraz na podstawie jakich regulacji globalni liderzy pokroju Taxify czy BlaBlaCar świadczą swoje usługi.

Organizatorzy zamierzają położyć nacisk na to, aby uczestnicy nie tylko pogłębili swoją wiedzę teoretyczną, ale także nabyli praktyczne umiejętności przydatne w podążaniu dalszą ścieżką kariery prawniczej i nie tylko. Dlatego podczas pierwszego dnia będą oni mieli możliwość wysłuchania serii wykładów, porównujących rozwiązania występujące w różnych jurysdykcjach (w tym prezentację zwycięzcy konkursu na wystąpienie przy IV International Conference on Comparative Law), drugiego dnia  natomiast zostanie zorganizowania seria komparatystycznych warsztatów, które przeprowadzone zostaną w najlepszych kancelariach stolicy.

Warto również nadmienić, że konferencja zostanie zwieńczona uroczystą galą, podczas której uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń z innymi studentami z całej Europy, jak również wzięcia udziału w mniej formalnych rozmowach z prelegentami i specjalistami prowadzącymi warsztaty.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisów! Formularz jest już dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama