Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Inauguracja Kampanii Pisania Piórem

2010-06-10
 9 czerwca w warszawskiej Królikarni Fundacja Polska Przedsiębiorcza wraz z marką Parker zainaugurowały już ósmą edycję Kampanii Pisania Piórem. Ambasadorem projektu została aktorka Katarzyna Cichopek.

W Królikarni licznie zgromadzili się miłośnicy pisania odręcznego. Mieli oni okazję zapoznać się z założeniami tegorocznej edycji projektu, który w tym roku wystartował z nową nazwą, rozszerzając tym samym swoje działania na nowe obszary.

Tegoroczną Ambasadorką Kampanii Pisania Piórem została aktorka Katarzyna Cichopek, która wyznała, że piórem pisze od zawsze, bo to też forma sztuki.

- Pióro uczy nas pokory i cierpliwości, piszcie piórem! – przekonywała zgromadzonych w Królikarni warszawskich gimnazjalistów.

Zmienił się również skład Kapituły Konkursowej. Do Jury dołączyła pisarka, podróżniczka – Beata Pawlikowska, która co prawda do dalekiej dżungli pióra nie zabiera, ale na co dzień posługuje się nim zawsze.

Podczas konferencji prawdę o charakterze z charakteru pisma odczytywała grafolog Katarzyna Kusiakowska. Sekretarz Rady Języka Polskiego – doktor Katarzyna Kłosińska zainaugurowała pierwszy z konkursów, które odbywać się będą w ramach Kampanii – Konkurs Poeta Pióra.

Ósma edycja potrwa aż do grudnia 2010. W ramach Kampanii Pisania Piórem organizatorzy nie zapomną o najmłodszych, zapraszając ich do udziału w Konkursie Ładnego Pisania. W siedmiu zorganizowanych do tej pory edycjach wzięło udział ok. 30 tys. uczniów z całej Polski. Dla nieco starszej młodzieży organizowany jest Konkurs "Poeta Pióra", który polega na napisaniu wiersza piórem wiecznym. Inicjatywa adresowana jest też do nauczycieli, którzy zaproszeni są do promocji piśmiennictwa wśród swoich wychowanków, a także do całego społeczeństwa, które może wziąć udział w dodatkowych akcjach, jak chociażby w Wystawię Piór Historycznych czy obchodach zainicjowanego przez organizatorów Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem. Nad całością prac czuwa Kapituła pod przewodnictwem artysty grafika Andrzeja Pągowskiego.
 
ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama