Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Konferencja Edumixer 2018 - zobacz szczegóły wydarzenia!

2018-11-07

Już po raz drugi w Warszawie odbędzie się Edumixer 2018 - II Forum Współpracy Edukacji i Biznesu, które wskazuje kierunki i sposoby kształcenia przyszłych kadr IT przez uczelnie. W tym roku uczestnicy Forum rozmawiać będą o wyzwaniach związanych ze współpracą uczelni i biznesu oraz problematyce Ustawy 2.0, która jest pierwszą reformą uczelni od 12 lat i zakłada m.in. podział placówek na akademickie i zawodowe.

Konferencja odbędzie się 14 listopada 2018 roku.

Formuła konferencji pozwoli przedstawicielom uczelni, biznesu oraz studentom na zabranie głosu w dyskusji panelowej nad modelem kształcenia, który ma podnosić wartość studentów na rynku pracy. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Cyfryzacji, Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Rzeszowskiej, a także członkowie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka działającej w ramach projektu PARP.

Rozmowy będą się toczyć w ramach 3 bloków tematycznych, podczas których poruszona zostanie następująca tematyka zagadnień:
- Wprowadzenie Ustawy 2.0 oraz jej wpływ na współpracę między środowiskiem biznesowym, a szkołami wyższymi.
- Kogo tak naprawdę dzisiaj potrzebują globalne przedsiębiorstwa IT: informatyka, programisty czy kodera?
- Jakie wyzwania przynosi współpraca uczelni z biznesem?

- Zapraszam przedstawicieli biznesu oraz uczelni do rejestracji swojego uczestnictwa na tegoroczną konferencję Edumixer, na której będzie można przedstawić swoje uwagi i pomysły dotyczące kształcenia studentów kierunków informatycznych oraz wymienić się najlepszymi praktykami w zakresie współpracy pomiędzy firmami IT, a szkolnictwem wyższym - zachęca Borys Stokalski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Organizatorzy poszukują najciekawszych inicjatyw współpracy szkół wyższych z biznesem, w ramach której studenci pozyskują kompetencje poszukiwane na rynku pracy. Kapituła konkursu wyróżni także projekty biznesowe nastawione na edukację młodych ludzi w zakresie zdobywania nowych kompetencji zawodowych z branży IT, a także nieszablonowe rozwiązanie edukacyjne, realizowane przy użyciu nowoczesnych technologii.

Formularz zgłoszeniowy dla firmy lub uczelni jest dostępny pod linkiem: www.edumixer.pl/konkurs

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się 14 listopada w budynku C uczelni SGH w Warszawie. Start o godz. 9:30. W ramach konferencji zostaną przyznane także nagrody w konkursie Lider Partnerstwa Edukacji i Biznesu.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama