Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Konferencja Project Engineering - inżynierowie potrafią zarządzać

2016-04-28

Project Management stanowi w obecnych czasach najpopularniejsze narzędzie sukcesu. Słowo „projekt” słychać na każdym kroku. 9-10. maja na Politechnice Warszawskiej padnie wielokrotnie, dzięki KN PMArt i organizowanej przez nie Konferencji Project Engineering.

Koło Naukowe Zarządzania Projektami Politechniki Warszawskiej – PMArt od lat stara się rozpowszechniać wiedzę o podejściu projektowym, między innymi corocznie organizując Konferencję Project Engineering. To już szósta edycja, PE stała się sztandarowym projektem KN PMArt.  Politechnika Warszawska, jako najlepsza uczelnia techniczna w Polsce, przyciąga ambitnych i inteligentnych młodych ludzi, lecz w toku kształcenia skupia się na doskonaleniu umiejętności twardych. Niestety bogata wiedza nie jest dostatecznie dobrze eksponowana na rynku pracy ze względu na brak umiejętności miękkich.

Zespół pracujący nad organizacją Konferencji Project Engineering i całe KN PMArt dąży do poprawy sytuacji i zaraża innych pasją, dając odpowiednie narzędzia oraz pokazując odpowiednie postawy. Co roku zapraszani są znani Project Managerowi z nieprzeciętnymi osiągnięciami i dużym doświadczeniem w światowej sławy korporacjach, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Każdy uczestnik Konferencji ma szansę poznać osoby, które mogą mieć znaczący wpływ na jego karierę, nawiązać relacje mentorskie.

- Oprócz profesjonalistów wśród uczestników znajdują się studenci, wykazujący proaktywną postawę, biorący udział w przeróżnych projektach studenckich, zarażający pasją innych. Tworzenie rzeczy ciekawych i nowatorskich jest możliwe, gdy spotykają się ludzie, którzy chcą zmieniać świat, chcą coś osiągnąć i nie boją się podjąć wyzwania. Właśnie takie osoby są organizatorami i słuchaczami Konferencji Project Engineering – mówi Joanna Rabajczyk, główny koordynator wydarzenia.

Nie trzeba wiedzieć, co tak naprawdę znaczy networking, personal branding czy feedback… Wszystkie te wyrażenia niektórym wydają się językiem z kosmosu lub fanaberią świata, rządzonego przez korporacje. Jednak poszerzenie horyzontu i wyjście ze swojej strefy komfortu, świata czystej akademickiej wiedzy, przynosi realne korzyści, o których mówią prelegenci, o których może się przekonać każdy, jeśli podejmie wyzwanie.

Konferencja Project Engineering 2016 odbędzie się w dniach 9-10. maja w Gmachu Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Równolegle będą prowadzone zajęcia, podzielone na dwa bloki tematyczne: Zarządzanie Projektami i Rozwój Osobisty.

Blok zarządzania projektami przyniesie wiele wskazówek o tym, jak każdy projekt doprowadzić do końca, jak odnieść sukces minimalnym kosztem, jak rozplanować dzień, jak podzielić zadania, jak skutecznie motywować zespół. Ostatecznie życie składa się z tymczasowych wyzwań, którym należy sprostać, więc wprowadzając pewne elementy zarządzania projektami, odkryjesz, że wszystko staje się prostsze, bardziej uporządkowane i pełniejsze.

Rozwój osobisty jest obecnie bardzo popularny w świecie, a stawanie się coraz lepszym jest obowiązkiem ludzkości. W tak szybko rozwijającym się świecie, należy zrobić wszystko, aby wyróżnić się na tle innych. Podczas rozmów kwalifikacyjnych ma się tylko kilka minut, aby pokazać swoje najlepsze strony.

Praktyczna wiedza jak poprowadzić projekt, jak negocjować czy zarządzać ryzykiem uzupełniona o warsztaty i wykłady z wystąpień publicznych i radzenia sobie ze stresem staną się mieszanką wybuchową, która razem z pozyskanymi na Politechnice Warszawskiej i innych uczelniach wyższych umiejętnościami twardymi pozwoli przyszłym absolwentom stać się konkurencyjnymi na rynku pracy.

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama