Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Konferencja w ramach 6. edycji British-Polish Investment Alliance

2017-12-05

Już w grudniu 2017 r. rozpocznie się 6. edycja British-Polish Investment Alliance. Kilkumiesięczny projekt jest zorganizowany przez członków Klubu Inwestora przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Tym razem będzie można wziąć udział w konferencji pt. "Polsko-brytyjska współpraca szansą dla młodych przedsiębiorców i studentów".

Konferencja odbędzie się 8 grudnia o godzinie 9:00.

B-PIA jest pomyślany jako platforma nawiązywania i zacieśniania więzów pomiędzy czołowymi polskimi i angielskimi przedstawicielami sektora finansów i bankowości inwestycyjnej a najzdolniejszymi studentami polskich uczelni. Do partnerów korporacyjnych projektu wliczają się takie instytucje, jak Barclays, Goldman Sachs, JP Morgan czy – po stronie polskiej – Polski Fundusz Rozwoju, Bankowy Fundusz Gwarancyjny i Fundacja GPW.

Do najważniejszych punktów w agendzie B-PIA należy konferencja współorganizowana wraz z Korporacją Handlu Zagranicznego SGH, która odbędzie się 8 grudnia 2017 r. w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie, podczas której uczestnicy projektu będą dyskutować o nowych szansach i wyzwaniach stojących przed sektorami edukacji, finansów i innowacji w Polsce. Do wygłoszenia mowy powitalnej został zaproszony Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz JE Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott. Celem konferencji jest promocja atrakcyjności Polski w obszarach bankowości, innowacji oraz edukacji. Natomiast na początku marca 2018 r. grupa 30 studentów wybranych w szczegółowym programie rekrutacyjnym uda się na 10-dniowy wyjazd naukowy do Anglii. W programie wizyty znajdują się wizyty studyjne w największych bankach londyńskiego City, spotkania na uniwersytetach, a także uczestnictwo w dwóch konferencjach: Oxford Inspires oraz LSE Polish Economic Forum. Zwieńczeniem projektu będzie natomiast cykl wizyt studyjnych w warszawskich oddziałach partnerów korporacyjnych.

B-PIA tworzy wyjątkową przestrzeń dla najbardziej obiecujących polskich studentów przygotowujących się do kariery w finansach, którzy mają możliwość nawiązać cenne relacje zawodowe z wiodącymi instytucjami sektora bankowego, jak również z przedstawicielami środowiska akademickiego. Liczni alumni poprzednich edycji projektu pracują obecnie w firmach będących wieloletnimi partnerami Aliansu.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama