Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Odkryj nowe spojrzenie na rzeczywistość podczas 2. edycji TEDxSGH!

2018-02-05

Na polskich uczelniach brakowało odważnych idei. Dlatego na licencji amerykańskiej fundacji TED, 3 marca 2018 r. zorganizowana zostanie druga edycja TEDxSGH pod tematem przewodnim discover the x. Jeśli w każdej chwili szukasz nowych, budujących doświadczeń i zawsze masz ogromną motywację do poszerzania swoich horyzontów, TEDxSGH to wydarzenie pasujące idealnie do ciebie.

Wydarzenie jest skierowane dla osób, które poszukują nowych, budujących doświadczeń.8 mówców w 3 blokach tematycznych zainspirują cię do nowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i zasilą w nową wiedzę, dzięki której odkrywanie świata będzie pełniejsze i bardziej wartościowe.

Wśród prelegentów będą osoby takie jak:
- Kamila Sidor - kobieta sukcesu, założycielka i CEO międzynarodowej społeczności Geek Girls Carrots, wspiera kobiety podczas ich profesjonalnego rozwoju w nowych technologiach. Angażuje się w wiele projektów społecznych i startupów technologicznych. Laureatka wielu nagród biznesowych.
- Jiwon Victoria Park - studentka MIT, wzięła udział w IDEAS Global Challenge w 2014 r., gdzie pomagała ciężarnym kobietom w Indonezji znaleźć alternatywną pracę do tradycyjnych zadań w rolnictwie. Zaangażowana w wiele projektów społecznych na świecie.
- Prof. Jaga (Jadwiga) Giebułtowicz - profesor biologii na Uniwersytecie Stanu Oregon w USA (Professor of Biology, Department of Integrative Biology, Oregon State University); specjalistka w zakresie chronobiologii, bada molekularne mechanizmy kontrolujące rytmy okołodobowe u organizmów zwierzęcych na poziomie genetycznym, biochemicznym, fizjologicznym i behawioralnym. Współpracowała z jednym z tegorocznych laureatów Nagrody Nobla z medycyny: Jeffreyem C. Hallem. Aktualnie przebywa w Warszawie na stypendium Fundacji Fulbrighta.
- Jan Jędryszek - student neurobiologii, biohaker. Rozwijał swój innowacyjny projekt kosmiczny na stażu w Europejskiej Agencji Kosmicznej - bioreaktor, który za pomocą zmodyfikowanych genetycznie komórek może pozyskiwać krzem z asteroid. Opowie o genezie życia i jak wykorzystujemy przełomowe odkrycia w tej dziedzinie.

Największą innowacją tegorocznej edycji będą trzy wystąpienia w języku angielskim. Wspólnie z wystąpieniami po polsku na tematy takie jak Astronomia, Sztuczna inteligencja czy Mindfulness, organizatorzy chcą stworzyć miksturę, która zadowoli każdego uczestnika chcącego odkryć czynnik x.

Tegoroczni sponsorzy zaopatrzą uczestników w kupony zniżkowe na usługi i zakupy, które w ich ręce przede wszystkim trafią jako nagrody w konkursach. Bilety dostępne od 10 lutego w cenie 39 zł na stronie internetowej www.tedxsgh.com.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama