Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Otwórz się na podróże razem ze szkołą Sprachcaffe

2017-12-01

Nie lubisz wyjazdów zagranicznych, bo stresuje Cię rozmowa w języku obcym? Szkoła Sprachcaffe (http://www.sprachcaffe.pl), która organizuje kursy językowe za granicą, chce Cię przekonać, że warto się przełamać. Przeczytaj, ile możliwości daje udział w takim przedsięwzięciu w pięknym Londynie, zapierającym dech w pierściach Nowym Jorku, czy na słonecznej Malcie! Dlaczego warto odważyć się na udział w kursie językowym za granicą?

Szkoła Sprachcaffe organizuje zagraniczne kursy językowe.

1. Poznasz świat!
Po pierwsze i najważniejsze, podróże kształcą, każdy to wie! Podczas wyjazdu na kurs językowy poznasz ludzi z całego świata. Zdobędziesz nowe przyjaźnie, zobaczysz niesamowite miejsca, dowiesz się fascynujących rzeczy! Możesz przeczytać o nich, siedząc w fotelu i przeglądając internet, ale podczas podróży zyskasz więcej – poczujesz to!

2. Wykorzystasz w praktyce swoje językowe umiejętności!
Chyba nikt nie zaprzeczy, że w dzisiejszych czasach, bez znajomości języków obcych ani rusz! Podczas zagranicznego kursu językowego będziesz używał tego języka przez cały czas – nie tylko na lekcjach, ale i w czasie wolnym. Po powrocie zaimponujesz przyszłym pracodawcom swoimi umiejętnościami językowymi. Na studiach będziesz mógł czytać zagraniczne prace badawcze. A w wolnym czasie będziesz rozmawiał ze znajomymi z zagranicy. Im więcej języków znasz – tym lepiej dla Ciebie. Z najnowszych badań wynika, że nauka języka jest też świetnym treningiem dla Twojego umysłu.

3. Odpoczniesz w niesamowitym otoczeniu
Kurs może odbywać się w słonecznej Andaluzji, cudownej Kanadzie czy na egzotycznej Kubie. Bardzo ważna podczas nauki języka jest motywacja. Wiele studentów widzi lekcje w szkole bardziej jako obowiązek niż zabawę, ciężko im idzie nauka nowego języka i nie widzą w niej szansy na przyszłość. Podróż językowa to nauka w świetnej atmosferze. Jak to? Kurs jezykowy za granicą to nauka połączona z wakacyjnym odpoczynkiem.

4. Dowiesz się wiele o sobie samym
Podróż językowa jest bardzo osobistą podróżą. To idealne rozwiązanie, ponieważ jesteś zupełnie odizolowany od codziennego otoczenia, przebywasz wśród  nowych ludzi, nowego języka i nowej kultury. Proces opuszczania strefy komfortu i wszystkiego, co znasz, pomaga odkryć siebie. Uczysz się tolerancji i zaczynasz inaczej patrzeć na wiele życiowych kwestii.  Na pewno poszerzą się Twoje horyzonty! 

5. Docenisz swój własny język
Często nie zastanawiamy się zbyt dużo nad własnym językiem, ale kiedy poznajemy inny język, uczymy się słownictwa i gramatyki automatycznie porównujemy do niego swój własny język. Jak powiedział niemiecki poeta, Johann Wolfgang Goethe: "ci, którzy nie znają obcych języków, nie znają własnych".

Podróże językowe służą wszystkim – niezależnie od Twoich zainteresowań czy predyspozycji, zrób krok w stronę świata i zobacz, co zyskasz.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama