Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Spotkanie z Team Proton Dynamic w Szkole Głównej Handlowej

2018-04-09

Proton Dynamic jest zespołem stworzonym przez zakręconych na punkcie motoryzacji i nowych technologii studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pod obecną nazwą zespół działa od października 2017 roku, jednak członkowie teamu korzystają z wiedzy i doświadczenia whiteEagle Racing - pierwszego w Polsce zespołu Formuły Student, działającego na przestrzeni lat 2009-2014.

Proton Dynamic jest zespołem stworzonym przez zakręconych na punkcie motoryzacji i nowych technologii studentów.

Na tle konkurentów Proton Dynamic wyróżnia się ideą skonstruowania bolidu napędzanego w pełni przez energię elektryczną oraz współpracą dwóch uczelni – Politechniki Warszawskiej, której studenci odpowiedzialni są za kwestie techniczne oraz SGH, skąd pochodzi zaplecze biznesowo-marketingowe projektu.

Zgodnie z założeniami projektu bolid będzie ważył około 230 kg i rozpędzał się "do pierwszej setki" w mniej niż 4 sekundy. Parametry te są bardzo zbliżone do pojazdów z klasycznym silnikiem spalinowym. Obecnie dział techniczny jest w trakcie konstruowania bolidu na podstawie opracowanego dotychczas projektu oraz testowania poszczególnych aspektów technicznych.

Aktywna działalność Proton Dynamic w promocji projektu, między innymi czynny udział w eventach i konferencjach, takich jak Warsaw Moto Show, EkoFlota, czy XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, została dostrzeżona przez Ministerstwo Energii, które zdecydowało się na przyznanie zespołowi swojego patronatu.

Zespołowi udało się także zakwalifikować na zawody we włoskim Varano w lipcu tego roku. Zmierzą się tam z teamami z całego świata, zarówno w konkurencjach statycznych, obejmujących, m.in. prezentację biznesową, jak i dynamicznych, będących popisem, a zarazem sprawdzianem tworzonego bolidu. To wydarzenie będzie szansą na poznanie własnych możliwości oraz przede wszystkim zebranie doświadczenia i lepsze zapoznanie się z Formułą Student.

Doskonałą okazją do przyjrzenia się projektowi z bliska oraz do zapoznania się z członkami projektu będzie EKOstudent organizowany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Team Proton Dynamic będzie do dyspozycji 18 kwietnia w Auli Spadochronowej. Dodatkowo, o godz. 19:00 tego samego dnia, w ramach Future Energy Summit: e-mobility, organizowanego przez SKN Energetyki, Proton Dynamic zaprasza na wystąpienie pt.: "Młodzi innowatorzy w świecie e-mobility".

Więcej informacji o warszawskim zespole Formuły Student znajduje się na ich profilu na Facebooku oraz stronie protondynamic.pl.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama