Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Z uczelni muzycznej prosto do Filharmonii Narodowej. Już 26 marca!

2018-03-13

Studenci polskich uczeni muzycznych nie zawsze mają otwartą drogę do realizacji swojej pasji. Istnieją jednak projekty, które znacznie ułatwiają postawienie pierwszego, przełomowego kroku. Już 26 marca w Filharmonii Narodowej pod batutą Lawrence’a Fostera wraz z pianistą Łukaszem Krupińskim wystąpi Santander Orchestra. Na wydarzenie odbywające się w ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena zaprasza Bank Zachodni WBK – mecenas koncertu. Posłuchamy na nim Czajkowskiego, Paderewskiego i Noskowskiego.

dyrygent

Santander Orchestra – szansa dla młodych muzyków

Jak to możliwe, że świeżo upieczeni absolwenci i studenci polskich uczelni muzycznych mogą wystąpić w tak prestiżowym miejscu i wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z muzyką poważną? Za tą zagadką stoi między innymi misja festiwalu organizowanego pod kierownictwem Elżbiety Pendereckiej, którego celem jest popularyzacja muzyki poważnej również wśród młodych osób.

Santander Orchestra (http://santanderorchestra.com) to projekt prowadzony przy wsparciu Banku Zachodniego WBK już po raz czwarty. Uczestnicy Santander Orchestra mogą na co dzień czerpać z doświadczenia mistrzów – do tej pory między innymi Krzysztofa Pendereckiego, Johna Axelroda, Jerzego Maksymiuka i José Maria Florêncio.

Nie tylko doskonały warsztat

Kariera muzyczna to nie tylko przygotowanie do roli solisty i codzienne doskonalenie techniki gry na instrumentach. Uczestnicy projektu biorą udział w zajęciach dotyczących zarządzania finansami, praw autorskich, a także komunikacji. Wszystko po to, by jeszcze lepiej kierować własną karierą muzyczną – i nie tylko muzyczną. Przede wszystkim jednak liczy się współpraca – to właśnie praca w grupie kreuje naturalnych liderów. Efekty? Między innymi nagrany w 2016 album, na którym znalazły się utwory Chopina i Dvoráka, a także występy w prestiżowych salach koncertowych przy okazji wyjątkowych wydarzeń muzycznych. Kolejne z nich odbędzie się już niebawem.

Czajkowski, Paderewski i Noskowski w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

26 marca w Filharmonii Narodowej Santander Orchestra wystąpi pod batutą amerykańskiego dyrygenta Lawrence’a Fostera. Jako solista zaprezentuje się jeden z najbardziej cenionych polskich pianistów młodego pokolenia, laureat wielu międzynarodowych konkursów i półfinalista festiwalu chopinowskiego – Łukasz Krupiński. Wydarzenie odbędzie się w ramach 22. edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, a jednym z jego mecenasów jest Bank Zachodni WBK.

W Sali Koncertowej zabrzmią kolejno Poemat symfoniczny „Step” op. 66 autorstwa Zygmunta Noskowskiego, „Fantazji Polska” op. 19 Ignacego Jana Paderewskiego oraz III Symfonia D-dur „Polska” op. 29 Piotra Czajkowskiego.

Artykuł Zewnętrzny

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama