Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zbliżają się targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK na Politechnice Warszawskiej

2017-10-17

Na Politechnice Warszawskiej działa blisko 150 kół naukowych i organizacji studenckich, a powstają w nich projekty, które zdobywają uznanie w kraju i za granicą, np. pojazd Kropelka, studencki satelita PW-Sat2, samoloty bezzałogowe, wytwornica ciekłego azotu czy protezy drukowane technologią 3D. Już w dniach 18-19 października 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego na Politechnice Warszawskiej odbędą się Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK.

Targi odbędą się w Dużej Auli Gmachu Głównego na Politechnice Warszawskiej w dniach 18-19 października 2017 roku.Studenci Politechniki Warszawskiej udowodnią jak fascynująca może być nauka i technika. Targi KONIK wpisały się już w tradycję tej uczelni. Od 14 lat studenci działający w kołach naukowych prezentują swoje projekty, opowiadają o swojej działalności i zarażają swoimi rozmaitymi pasjami. Podczas dwudniowych targów zaprezentuje się niemal 70 kół i organizacji studenckich: od samorządu i mediów studenckich, przez koła zajmujące się konstruowaniem rozmaitych pojazdów, po te realizujące innowacyjne projekty badawcze.

Na Targach można spotkać studentów o różnych zainteresowaniach, nie tylko tych naukowych – mówi Paulina Popielarczyk, koordynatora KONIK-a. – Łączy ich wspólny mianownik: pasja, którą zarażają innych. Wystarczy krótka rozmowa, żeby się o tym przekonać!.

Dla kogo jest KONIK? Dla studentów, tych, którzy rozpoczynają przygodę z PW, ale i starszych roczników, dla maturzystów, którzy myślą o studiach na Politechnice, a przede wszystkim dla każdego, kto po prostu interesuje się techniką.

Koła naukowe nie mogą się doczekać KONIK-a – opowiada Piotr Grudzień, wiceprzewodniczący Rady Kół Naukowych PW. – To wydarzenie jest zwieńczeniem ich całorocznej pracy i okazją do pokazania światu swoich projektów, przygotowywanych w warsztatach, często do późnych godzin nocnych. Targi są również szansą dla nowych studentów na dołączenie do kół i rozpoczęcie własnej przygody z nauką.

Lista wszystkich kół, które zaprezentują się na targach znajduje się na stronie Targów KONIK (http://konik.sspw.pl/#up).

Dzień 1 (18 października, środa), 9:30 – 18:00

Dzień 2 (19 października, czwartek), 9:30 – 16:00

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama