Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zostań Dietetykiem z Wydziałem Nauki o Zdrowiu WUM!

2018-02-05

Chcielibyście w przyszłości planować żywienie dla różnych grup ludności (biorąc pod uwagę płeć, wiek, indywidualne zapotrzebowanie itp.), komponować jadłospisy, oceniać stan odżywienia pacjentów oraz rozpoznawać i leczyć choroby dietozależne? Interesuje was jakość produktów żywnościowych oraz warunki ich przechowywania? Pasjonujecie się żywieniem sportowców lub dzieci? Zastanawiacie się nad zarządzaniem placówką poradnictwa dietetycznego, bądź poradnictwem żywieniowym online? Wybór kierunku Dietetyka, prowadzonego na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pomoże urzeczywistnić Wasze plany.

Zobacz ofertę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!

WNoZ oferuje przyszłym dietetykom stacjonarne studia I stopnia (licencjackie) oraz stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia (magisterskie), których celem jest przekazywanie nowoczesnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu dietetyki – interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu -  na najwyższym poziomie.

W ramach oferty edukacyjnej wspomnianego kierunku realizowane są wykłady, seminaria i ćwiczenia, w tym zajęcia, odbywające się w specjalistycznych pracowniach, takich jak: Pracownia Technologii Potraw, Pracownia Oceny Stanu Odżywienia czy Pracownia Planowania Żywienia. Program studiów dostosowany został do zmieniających się wymogów rynku pracy. Dzięki praktycznemu profilowi kierunku, na Wydziale Nauki o Zdrowiu odbywa się kształcenie nowoczesnych kadr dietetyków, które opiera się, m.in. na przekazywaniu szczegółowej wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz umiejętności zapobiegania chorobom żywieniowo-zależnym.

Czego jeszcze można nauczyć się w ramach Dietetyki na WNoZ-ie? Studenci poznają technologię żywności i potraw oraz prawo żywnościowe. Dowiadują się wszystkiego o suplementach diety oraz szczegółów na temat dietetyki klinicznej. Uczestnicy studiów kształceni są w zakresie prognozowania potrzeb zdrowotnych pacjentów oraz leczenia chorób dietozależnych. Zdobywają też wiedzę z zakresu edukacji żywieniowej i konsumenckiej.

Niezwykle cenna możliwość nawiązywania kontaktów z przyszłymi, potencjalnymi pracodawcami, owocuje interesującymi projektami i programami, w których czynnie uczestniczą studenci, przygotowując się w ten sposób do jak najwcześniejszego zaistnienia na współczesnym rynku pracy. W tym roku, Aleksandra Hyży – studentka kierunku Dietetyka Wydziału Nauki o Zdrowiu, została Ambasadorem Programu NUTRIFUTURE, w ramach którego propaguje rolę żywienia w procesie terapeutycznym.

Na WNoZ-ie aktywnie działają organizacje studenckie, spośród których dwie, ściśle związane są z dietetyką - SKN Dietetyków (funkcjonujące przy Zakładzie Żywienia Człowieka WNoZ WUM) oraz SKN Żywienia Klinicznego (działające przy Klinice Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego WNoZ WUM). Członkowie kół uczestniczą w wydziałowych i ogólnouczelnianych wydarzeniach, ważnych projektach i badaniach naukowych, udzielają porad dietetycznych, organizują warsztaty żywieniowe dla licealistów, współpracują ze stowarzyszeniami i firmami promującymi zdrowie (np. PERMAF, POLSPEN), realizują mini-granty, publikują prace naukowe, biorą udział w konferencjach i zjazdach dotyczących żywienia (niektóre organizują) oraz co roku, wyjeżdżają na obozy naukowe do specjalistycznych klinik.

W tym roku, w Wydziale Nauki o Zdrowiu odbędzie się szereg wydarzeń związanych z dietetyką, m.in. Dzień Kierunku Dietetyka (04.03.2018 r.), Dziesięciolecie Warszawskich Dni Nauki o Żywieniu Człowieka (18-19.04.2018r.), "I Warszawski Dzień Dietetyki Klinicznej" (19.04.2018r.), czy Żywieniowa Konferencja Międzynarodowa oparta na dowodach naukowych pn. "Żywienie bez Granic" (19.05.2018 r.), której organizatorami są właśnie wspomniane wcześniej Koła: SKN Dietetyków i SKN Żywienia Klinicznego (również organizator spotkania z cyklu "Dietetyka na świecie" – 22.05.2018 r.).

Problematykę, poruszaną podczas tego rodzaju konferencji, determinują współczesne wyzwania dietetyki, zwłaszcza występowanie licznych chorób żywieniowo-zależnych, takich jak: otyłość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia i układu pokarmowego oraz nowotwory. Wobec tak poważnych zagrożeń, konieczne jest odpowiednie wykształcenie studentów - przyszłych dietetyków, w zakresie umiejętności zapobiegania, rozpoznawania i leczenia dietozależnych, cywilizacyjnych chorób oraz stosowania żywienia klinicznego. Wydział Nauki o Zdrowiu realizuje to założenie, przygotowując studentów do podjęcia pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej – szpitalach i sanatoriach, gabinetach dietetycznych, poradniach specjalistycznych czy zakładach żywienia zbiorowego, takich jak: przedszkola, szkoły czy hotele. Absolwenci kierunku Dietetyka WNoZ-u mogą jednak podjąć zatrudnienie również w szeregu innych podmiotów, w rozmaitych branżach. Osoby, które ukończyły studia z zakresu dietetyki, pracują w firmach cateringowych i gastronomicznych, zakładach przemysłu spożywczego, przy produkcji żywności, w organizacjach konsumenckich, placówkach sportowych i oświatowych czy salonach urody. Absolwenci Dietetyki często rozwijają się naukowo, mają też do czynienia z dziennikarstwem i przedsiębiorczością, organizują szkolenia oraz promują zdrowe żywienie.

Kierunek Dietetyka, prowadzony na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM, oferuje szeroki zakres, atrakcyjnych możliwości, pozwalających na realizację planów i marzeń studentów na polu akademickim, naukowym i zawodowym.

- Studia na Wydziale Nauki o Zdrowiu, dają ogromne możliwości rozwoju zawodowego. Trzeba zaznaczyć, że dietetyk to specjalista zajmujący się żywieniem, co sprawia, że praca czeka na niego wszędzie, gdzie odbywa się konsumpcja żywności - mówi Aleksandra Hyży, studentka Dietetyki WNoZ WUM.

Szczegółowe informacje dotyczące kierunku Dietetyka oraz innych kierunków realizowanych na WNoZ-ie dostępne są na stronie internetowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na fanpage’u Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. 

Dominika Robak, Specjalista ds. promocji Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

fot. Dział Fotomedyczny WUM

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama