Z Organizacji - Studia

Academy_Smolna#2021. Masz pomysł na włsany biznes? Dowiedz się jak go rozwinąć!

2021-04-29 13:12:53 | Warszawa

22 marca 2021 r. rozpoczęła się kolejna edycja programu doradczego Academy_Smolna #2021. W ramach programu warszawscy przedsiębiorcy mogą otrzymać pakiet wsparcia w postaci bezpłatnych usług doradczych w kategorii pomocy prawnej, księgowej oraz biznesowej. Ze wsparcia mogą skorzystać nie tylko funkcjonujące już podmioty, ale również osoby, które posiadają pomysł na swój biznes i zamierzają w niedalekiej przyszłości założyć swoją działalność.

Academy_Smolna#2021 baner

Cel Academy_Smolna #2021

„Przedsiębiorcy codziennie mierzą się z szeregiem wyzwań, a  w dobie pandemii mają do czynienia z takimi, których nigdy wcześniej się nie spodziewali. W pandemicznej rzeczywistości doszło do sytuacji gdy część przedsiębiorców walczy o utrzymanie  swoich firm, a jednocześnie ta nowa rzeczywistość   stworzyła  niespodziewane możliwości dla innowacyjnych debiutantów. Celem miasta jest wsparcie obu tych grup, zarówno istniejących firm jak i tych, którzy dopiero planują założyć swoją działalność i rozważają różne możliwości” wyjaśnia  Pani Karolina Zdrodowska Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

Organizatorzy wydarzenia

Miasto stołeczne Warszawa do realizacji programu wsparcia wybrało Startup Academy - profesjonalny podmiot posiadający wieloletnie doświadczenie we wspieraniu rozwoju działalności startupów oraz tworzenia ekosystemu przedsiębiorczości. Specjaliści ze Startup Academy zapewnią aż 680 godzin specjalistycznego wsparcia oraz 70 godzin mentoringu. Doradztwo podzielone zostało tematycznie.

Harmonogram Academy_Smolna #2021

W poniedziałki będą się odbywać konsultacje w zakresie usług księgowych - specjaliści doradzą jakie są najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej, przybliżą kwestie podatkowe oraz innych obowiązkowych świadczeń, ale również podpowiedzą jak skorzystać z dostępnych ulg podatkowych np. IP Box.

We wtorki będą odbywać się konsultacje prawne, w ramach których prawnicy będą wyjaśniać kwestie przepisów regulujących prowadzenie działalności gospodarczej niezależnie od jej formy, objaśniać w jaki sposób zabezpieczyć swój podmiot zawierając umowy z kontrahentami, partnerami, czy inwestorami.

Z kolei środy i czwartki będą przeznaczone na  wsparcie biznesowe w zakresie testowania i rozwoju pomysłów na biznes, konstruowania oferty sprzedażowej, zarządzania zespołem, czy pozyskiwania środków na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Program konsultacji nie jest narzucony, każdy z rejestrujących się przedsiębiorców może, w momencie rejestracji, wskazać temat, jaki chce omówić z wybranym przez siebie specjalistą. Każdy z uczestników może otrzymać maksymalnie 2 godziny bezpłatnych konsultacji danego rodzaju w czasie trwania programu tj. do grudnia 2021 r. Ze względu na pandemię, konsultacje będą odbywać się on-line.

Zgłoszenia do programu

Osoby zainteresowane mogą zapisać się na wybrane przez siebie konsultacje za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna www.firma.um.warszawa.pl lub na stronie Academy_Smolna#2021 pod adresem www.startupacademy.pl/academy-smolna.
Program zakończy się w grudniu 2021 r.
Projekt Academy_Smolna#2021 finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.
Wykonawcą programu doradczego jest Startup Academy.

ip

Słowa kluczowe: Academy_Smolna#2021, program doradczy, warszawa,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego
No to S.R.U.! - przed nami VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego

Już 16 maja rusza VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego! Zobacz, co przygotowali organizatorzy wydarzenia.

Festwal StudiÃłw Azjatyckich
VII Festiwal Studiów Azjatyckich - informacje o wydarzeniu

Podróżuj po świecie bez wychodzenia z domu. VII FSA rusza już w maju!

KOKOS 2021
KOKOS 2021 - poznaliśmy najlepszych konstruktorów w Polsce!

Zobacz, co się wydarzyło podczas tegorocznej edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich.

Polecamy
Gala Finałowa konkursu odbędzie się 18 maja 2019 roku.
Trwają zapisy do konkursu na najlepszego studenta w Polsce

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 18 maja 2019 roku.

Pokazowa lekcja odbędzie się 9 stycznia 2019 roku.
Przygotuj się do Karnavauli! - Kurs tańca z Abra Studio Warszawa

Pokazowa lekcja odbędzie się 9 stycznia 2019 roku.

Polecamy
Ostatnio dodane
VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego
No to S.R.U.! - przed nami VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego

Już 16 maja rusza VII edycja Samochodowego Rajdu Ulicznego! Zobacz, co przygotowali organizatorzy wydarzenia.

Festwal StudiÃłw Azjatyckich
VII Festiwal Studiów Azjatyckich - informacje o wydarzeniu

Podróżuj po świecie bez wychodzenia z domu. VII FSA rusza już w maju!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!