Wiadomości - Z życia Uczelni

Akademia Leona Koźmińskiego - harmonogram wykładów online [Marzec 2020]

2020-03-17 16:00:27 | Warszawa

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich oraz studentów na wykłady online. W okresie zamknięcia szkół i uczelni z powodu pandemii koronawirusa w dniach 18-27 marca każdego dnia (z wyjątkiem soboty) będzie możliwość wzbogacania swojej wiedzy w systemie wirtualnych spotkań z wykładowcami ALK. Ze względu na tematykę i poziom zaawansowania zajęcia zainteresują też z pewnością starsze osoby.

ALK wykłady online 2020 baner plakatWirtualne wykłady na Akademii Leona Koźmińskiego

Zajęcia dla szkół średnich od wielu lat cieszą się dużą frekwencją uczniów i nauczycieli. Z uwagi na rosnące zainteresowanie w ostatnim czasie oraz brak możliwości zorganizowania ich w tradycyjnej formie w obliczu zamknięcia szkół z powodu rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa, w trosce o Państwa zdrowie i poczucie bezpieczeństwa, Akademia Leona Koźmińskiego postanowiła przeprowadzić je w trybie zdalnym.

Wirtualne zajęcia prowadzone przez wykładowców ALK, podobnie jak te organizowane w trybie stacjonarnym, mają na celu codziennie wsparcie licealistów i studentów w przygotowaniu do matury i zaliczeń przedmiotowych. Tym razem odbędą się one w zaciszu domowym każdego zainteresowanego.

Program wykładów online ALK

Zajęcia i wykłady online rozpoczną się 18 marca, a zakończą 27 marca (z wyjątkiem soboty).

Środa – 18.03.2020, godz. 12:15

 • „Jak wystartować, aby nie spaść z progu” – dr Błażej Podgórski
 • Spotkanie dla osób, które myślą w przyszłości o założeniu własnej firmy/start-upu. Ustalenie właściwych poziomów cen oraz, co za tym idzie, marż potrafi zawrócić w głowie. Co to jest próg rentowności, jak go wykorzystać, gdy zastanawiamy się nad opłacalnością swojego pomysłu biznesowego.

Czwartek – 19.03.2020, godz. 12:15

 • „Tańczący z wściekłymi psami: wprowadzenie do prawa karnego” – dr Mateusz Woiński
 • Razem spróbujemy dokonać rzeczy niemożliwej: w godzinę przeanalizować definicję przestępstwa (co trwa zwykle cały rok akademicki) posługując się przykładami z kanonu popkultury. Lojalnie uprzedzam: świat nie będzie już taki sam; tropienie śladów prawa karnego jest zaraźliwe.

Piątek – 20.03.2020, godz. 12:15

 • „Kreatywność: Storm Your Brain – jakie są zasady przeprowadzania burzy mózgów?” – Monika Sońta
 • Czym jest kreatywna burza mózgów? Jakie są jej zasady? W ciągu 45 minut zastanowimy się, jak można wykorzystać nadchodzący tydzień, żeby mieć poczucie, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

Sobota – 21.03.2020, godz. 12:00 – dzień otwarty ONLINE

 • Więcej informacji: https://www.kozminski.edu.pl/dni_otwarte/

Niedziela – 22.03.2020, godz. 12:15

 • TBC – informacje o wykładzie pojawią się wkrótce.

Poniedziałek – 23.03.2020, godz. 12:15

 • Wykład w j. angielskim: „Making Action Movie – 2P move into Battle” – Marcin Matyja
 • A discussion seminar on what price actually is and why it is far more than just the „amount of money” payable for the goods and services.

Wtorek – 24.03.2020, godz. 12:15

 • „Psychologia pieniądza” – Marcin Matyja
 • Wykład o tym, że cena to nie tylko „ilość złotówek” należnych za towar, a darmowy cukierek może więcej niż drożdżówka za pół ceny.

Środa – 25.03.2020, godz. 12:15

 • „Wprowadzenie do programowania w VBA” – dr Błażej Podgórski
 • Wykład dla osób, które swobodnie poruszają się w Excelu i chcą wiedzieć więcej!

Czwartek – 26.03.2020, godz. 12:15

 • „Kara za kanibalizm: prawo jako jeden z systemów normatywnych” – dr Mateusz Woiński
 • Czy można poświęcić życie jednej osoby, by uratować troje? Czy życie sławnego naukowca jest więcej warte od życia robotnika? Pięciu badaczy grzęźnie w jaskini głęboko pod ziemią. Wiedzą, że zanim przyjdzie ratunek, zginą z głodu. Postanawiają więc dla dobra większości poświęcić jedną osobę. Ta hipotetyczna historia, wymyślona przez Lona Fullera, profesora prawa Harvard University, wykorzystywana jest na studiach prawniczych do rozważań nad moralnością prawa.

Piątek – 27.03.2020, godz. 12:15

 • Wykład w j. angielskim: "Cross Culture Communication" – prof. Gavin Rae
 • This lecture looks at how the cultural norms and values of different cultures affect their communication styles. By understanding these differences it is possible to help overcome misunderstandings and smooth the communication process.

Jak wziąć udział?

Szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące udziału w wykładach znajdują się na tutaj: http://bit.ly/Kozminski_wyklady_ONLINE_2020

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewiczatomasiewicz@kozminski.edu.pl; tel. 22 519 21 70.

Zapraszamy serdecznie!

ip

fot. materiały Akademii Leona Koźmińskiego

Słowa kluczowe: Wykłady online, Zajęcia, Udział, Link, Spotkania z wykładowcami ALK, Dni otwarte
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Naukowczyni z UG dołącza do ministerialnego zespołu doradczego dot. COVID-19

Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierowniczka Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów w Instytucie Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego pomoże w walce z koronawirusem.

Nauka zdalna na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego Warszawa

Odległość nie gra roli dla warszawskiej Uczelni. Poznaj ich rozwiązania na czas pandemii i kwarantanny.

Ruszył vlog pracownika Uniwersytetu Gdańskiego. Oto "Morze prawa"

Kanał YouTube na temat prawa karnego, filozofii i praw człowieka, prowadzony przez naukowca z UG.

Polecamy
Czar pocztówek
Czar pocztówek Warszawa

Pocztówki z przełomu XIX i XX wieku będzie można oglądać na wystawie organizowanej przez Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Dni Otwarte w SWPS
Dni Otwarte w SWPS

Znane są już terminy dni otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Spotkania dla kandydatów w Warszawie oraz na wydziałach zamiejscowych w Sopocie i Wrocławiu odbędą się w 26 marca, 28 maja, 9 lipca i 10 września. W Katowicach: 16 kwietnia, 27 maja i 18 czerwca.

Ostatnio dodane
Naukowczyni z UG dołącza do ministerialnego zespołu doradczego dot. COVID-19

Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierowniczka Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów w Instytucie Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego pomoże w walce z koronawirusem.

Nauka zdalna na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego Warszawa

Odległość nie gra roli dla warszawskiej Uczelni. Poznaj ich rozwiązania na czas pandemii i kwarantanny.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.