Wiadomości - Z życia Uczelni

Kadeci z AON przed przysięgą

2013-07-09 14:51:33 | Warszawa

Proces szkolenia wojskowego cywilnych studentów Akademii wkracza w decydującą fazę. Mimo upalnej pogody w samym środku wakacji najbardziej zdeterminowani wylewają z siebie siódme poty na ćwiczeniach w Zegrzu.

8 lipca w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (CSŁiI) w obecności komendanta Centrum płk. Ireneusza Fury oraz prorektora ds. wojskowych i współpracy zagranicznej AON płk. dr hab. Dariusza Kozerawskiegoodbyła się zbiórka, podczas której uroczyście przekazano broń ochotnikom przyjętym do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów.

Tydzień temu 220 studentów  (w tym 64 kobiety) zostało przyjętych do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.Wśród uczestników szkolenia ponad połowa to studenci Akademii Obrony Narodowej. To efekt  pilotażowego programu edukacyjnego, który uczelnia rozpoczęła w zeszłym roku.Swoją przygodę z wojskiem studenci rozpoczęli jeszcze na terenie uczelni. Przez ponad pół roku zdobywali wiedzą teoretyczną iumiejętności praktyczne. Teoria przekazywana była w oparciu o eksperymentalny program AON kształcenia na odległość (ADL), wykorzystujący multimedia, technologię informacyjną oraz internet oraz w ramach przedsięwzięć Studenckiej Akademii Polowej i Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Wszyscy wykazują duże zaangażowanie i determinację w szkoleniu, zdobywają umiejętności przydatne w służbie wojskowej takie jak strzelanie czy musztra. Dodatkowo podnoszą swoją kondycję fizyczną przez codzienną zaprawę i zajęcia z wychowania fizycznego oraz poszerzają wiedzę i umiejętności w zakresie tematyki wojskowej.Niebawem czekają ich działania taktyczne w różnych warunkach terenowych, a już 26 lipca uroczysta przysięga.

Skoszarowani w Zegrzu studencispędzą w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu trzy wakacyjne miesiące, a w przyszłym roku założą mundury ponownie na dwa miesiące szkolenia specjalistycznego, np. z eksploatacji systemów łączności, rakietowej i artylerii lub ogólnologistycznej. Po zakończeniu tego  etapu pięciomiesięcznych szkoleń kursanci zostaną przeniesieni do rezerwy, a ci, którzy dalej swoje plany będą wiązali z wojskiem, po przejściu dodatkowego tygodniowego szkolenia rotacyjnego, będą mieli szansę na awans do stopnia kaprala.  

ip

Słowa kluczowe: akademia obrony narodowej aon szkolenie wojskowe cywilnych studentów złożenie przysięgi ćwiczenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nagrody - Polish Businesswomen Awards
WSBiNoZ - Liderem nowatorskich programów nauczania wyższego

Prestiżowe wyróżnienie dla WSBiNoZ.

Geoinformatyka - nowy kierunek
Geoinformatyka - nowy kierunek na przyszłość

Zobacz, na czym polega najnowszy kierunek na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie.

Ranny student - ćwiczenia
KRYZYS-21, czyli ćwiczenia w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Zobacz, co wydarzyło się podczas ćwiczeń w AWL.

Polecamy
Nowe kierunki studiów podyplomowych w WSB w Warszawie

Akademia Kobieta w Biznesie, Public speaker, Cyberbezpieczeństwo czy Mediacje sądowe i pozasądowe... oto nowe kierunki rozwoju w WSB!

Akademia Morska w Szczecinie z nagrodą PRIMUS i certyfikatem "Uczelnia Liderów"

Dowiedz się więcej o nagrodach dla AM w Szczecinie.

Ostatnio dodane
nagrody - Polish Businesswomen Awards
WSBiNoZ - Liderem nowatorskich programów nauczania wyższego

Prestiżowe wyróżnienie dla WSBiNoZ.

Geoinformatyka - nowy kierunek
Geoinformatyka - nowy kierunek na przyszłość

Zobacz, na czym polega najnowszy kierunek na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!