Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Najlepsze sposoby na naukę języka obcego

2018-09-10 09:14:46 | Warszawa

Nauka nowych rzeczy potrafi być naprawdę ciężka. Czasami jest to droga przez mękę, a innym razem partie uczonego materiału zapamiętujemy w mgnieniu oka. Jak to się dzieje, że raz nauka nam przychodzi łatwo, a raz trudno? Czy istnieje sposób, abyśmy przyswajali wiedzę w krótszym czasie? W tym artykule przedstawiamy 7 sposobów na szybką naukę języka obcego.

Zobacz 7 sposobów na szybką naukę języka obcego!

1) Przygotuj sobie miejsce do nauki oraz nastaw się psychicznie

Wybór miejsca jest jednym z najważniejszych czynników szybkiej i efektywnej nauki języka obcego. Zadbaj, aby pomieszczenie było dobrze oświetlone. Warto też na pół godziny przed nauką dobrze przewietrzyć pokój, aby wpuścić do niego trochę świeżego powietrza. Przed przystąpieniem do nauki dobrze również przygotować sobie małe przekąski i coś do picia. Koniecznie też wyłącz wszystkie niepotrzebne urządzenia, które mogą cię rozpraszać – zwłaszcza dzwięk i powiadomienia w telefonie.

2) Zrób sobie dokładny plan nauki

Podziel sobie materiał na partie i małe części - ucz się ich sukcesywnie. Zaplanuj sobie dokładnie, czego i kiedy będziesz się uczył. Ustal sobie ramy godzinowe, wyłącz wtedy telefon, media społecznościowe i w tym wyznaczonym przez siebie czasie skup się tylko na nauce.

3) Zaplanuj sobie przerwy

Mózg potrzebuje czasem przerwy. Dobrym sposobem na zorganizowanie sobie małego odpoczynku po nauce będzie zaplanowanie go z wyprzedzeniem. Po dwugodzinnej nauce warto zrobić sobie 30 minut przerwy. Ale nie pomyl go jednak z leniuchowaniem - wybierz się na krótki spacer lub pobaw się z ukochanym pupilem!

4) Nie ucz się na siłę

Nauka powinna być przyjemnością. Jeżeli mamy dzisiaj gorszy dzień i nie idzie nam przyswajanie nowego materiału, to zróbmy sobie jeden wolniejszy dzień. Skupmy się w tym czasie na ogólnym powtórzeniu, zróbmy jeszcze raz ćwiczenia utrwalające naszą wiedzę.

5) Znajdź przyjemność w tym, czego się uczysz oraz jasny cel

Jeżeli wybrałeś język, ponieważ jesteś zafascynowany krajem, z którego pochodzi lub po prostu chciałeś się nauczyć nim posługiwać, warto znaleźć jak najwięcej interesujących faktów na jego temat. Może trafisz na ciekawostki, filmy, piosenki lub zabawne anegdoty. Dobrze też odpowiedzieć sobie na pytanie "Dlaczego uczymy się tego języka?". Jeżeli chcemy uczyć się języka biznesowego, to warto sporządzić sobie plan na naukę tych partii, które przydadzą się w pracy, natomiast, jeżeli uczymy się ze zwykłej ciekawości, to nie ma sensu przyswajać sobie gramatyki czy historii.

6) Zanurz się w języku

Jeżeli chcesz się uczyć wybranego przez siebie języka nawet podczas wakacji, to warto poszukać innych źródeł niż sam podręcznik i ćwiczenia. Posłuchaj piosenek wykonywanych w danym języku albo obejrzyj film w języku, którego się uczysz! Warto sobie też zrobić kilka ćwiczeń ze słuchu.

7) Nie bój się rozmawiać i popełniać błędów 

Rozmowa w obcym języku to najważniejszy sprawdzian każdej nauki. Weryfikuje ona nasz poziom języka, słownictwo i przygotowanie.

Najlepiej wyjechać na kurs językowy do kraju, z którego wywodzi się język, tam będziemy mogli rozmawiać z każdym i o wszystkim. 

Mamy nadzieję, że tych kilka porad pomoże w szybkiej i efektywnej nauce wybranego przez ciebie języka. Jeżeli szukasz placówki, która organizuje sprawdzone kursy za granicą, to śmiało możemy ci polecić szkołę Sprachcaffe.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/

ip

fot. materiały prasowe/Sprachcaffe

Słowa kluczowe: szybka nauka, plan, przerwy, błędy, rozmowa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!
Poniedziałki z Kampus TV: tłusty czelendż i rekrutacja do telewizji studenckiej

Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Polecamy
Studenci się sprzedają. Sponsoring kwitnie
Studenci się sprzedają. Sponsoring kwitnie

Zjawisko sponsoringu nie tylko w Polsce rozwija się w tak zastraszającym tempie. W całej Europie Zachodniej taki sposób życia kwitnie na szeroką skalę.

O studencie, który jeździł koleją
O studencie, który jeździł koleją

Sprawdź, czym pojedziesz taniej!

Ostatnio dodane
Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!
Poniedziałki z Kampus TV: tłusty czelendż i rekrutacja do telewizji studenckiej

Zobacz najnowsze materiały telewizji studenkiej KampusTV!