Wiadomości - Z życia Uczelni

Studenci z całego świata będą poznawać Warszawę

2012-06-29 11:57:07 | Warszawa

33 studentów z całego świata będzie już od 2 lipca przez blisko dwa tygodnie brać będzie udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w ramach Summer University Warsaw 2012.

Każdej edycji projektu odpowiada inny temat przewodni. W tym roku SUW skupi się na polskiej gospodarce, możliwościach jej rozwoju, promocji oraz współpracy w międzynarodowym środowisku. Studenci SUW wezmą udział w 64 godzinach zajęć z zakresu m.in. technik sprzedaży dobrego wizerunku kraju oraz marketingu sportowego i turystycznego jako elementami promocji kraju. Wykładowcy opowiedzą im także o doświadczeniach transformacji gospodarczej. Wykładom towarzyszyć będą wizyty w MSZ i na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W programie zajęć pozawykładowych jest zwiedzanie Warszawy, a także udział w grze miejskiej oraz konkurs karaoke piosenek z krajów uczestników SUW. Poza Warszawą uczestnicy będą gościć w Krakowie, Wieliczce oraz w muzeum Auschwitz-Birkenau.  

W tym roku najliczniej reprezentowana jest grupa z Chin - przyjedzie aż 7 osób. 4 osoby przylecą z USA, po 3 z Belgii i Korei. Po jednej lub dwie osoby dołączą z Australii, Austrii, Francji, Gruzji, Litwy, Portugalii, Rumunii, Singapuru, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. SUW kończy się egzaminem. Studenci za udział w SUW uzyskują 8 punktów ECTS, które są im wliczane do puli punktów potrzebnych do uzyskania dyplomu na ich macierzystej uczelni.

„Summer University Warsaw 2012 oferuje uczestnikom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności podczas warsztatów oraz unikatowej wiedzy. Stanowi także okazję do zbudowania sieci międzynarodowych kontaktów pomiędzy studentami” - stwierdza Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH.

Summer University Warsaw organizuje Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH we współpracy z Samorządem Studentów SGH.

ip

Słowa kluczowe: szkoła główna handlowa sgh warszawa studenci z zzagranicy summer university warsaw 2012
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

Dowiedz się więcej na temat prof. UMCS Zbigniewa Pastuszaka oraz jego współpracy z czasopismem "Expert Systems With Applications".

Wirtualny Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej Warszawa

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:00.

Polecamy
#pakietdlastudenta - na jaką pomoc mogą liczyć studenci w ramach Tarczy Antykryzysowej?

Oto jak rząd zamierza pomóc studentom w przetrwaniu kryzysu gospodarczego związanego z koronawirusem.

Stypendium w Akademii Leona Koźmińskiego - informacje Warszawa

Wnioski o stypendium można składać do końca października.

Polecamy
Ostatnio dodane
Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

Dowiedz się więcej na temat prof. UMCS Zbigniewa Pastuszaka oraz jego współpracy z czasopismem "Expert Systems With Applications".

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!